Oriģinālnosaukums: Top of the lake
Valsts: Austrālija/Jaunzēlande/Lielbritānija
Žanrs: Detektīvs/ Krimināls/Drāma
Lomās: Elisabeth Moss, Thomas M. Wright, Peter Mullan, David Wenham, Holly Hunter
Gads: 2013

Par seriālu-
Tui, divpadsmit gadus veca meitenīte dodas aukstā ezerā un tikai pateicoties garāmbraucošajam skolēnu autobusam, viņa tiek izvilkta no ūdens un aizvesta pie skolas daktera, kur atklājas, ka meitene ir piektajā grūtniecības mēnesī…

Sākumā divas precizējošas lietas. Pirmkārt- seriāla tulkojums. Kādu laiku atpakaļ Ģirts no kinoteikumi.lv tviterī jautāja par, cituprāt, labāko šī seriāla nosaukuma tulkojumu. Neatceros, ko citi ieteica, bet es tā kā paliku pie Kalna ezers vai Kalnezers. Bet pēc seriāla noskatīšanās man piemērotāks liekas cits variants- ”Ezera virsotne”. Tas vairāk atbilst seriāla būtībai.
Vismaz tas simbolizētu kaut ko pretēju ezera dibenam, kur parasti viss nogrimst. Šeit tomēr ir vairāk par to, kas uzpeld ezera virspusē- un katram ir kāds līķis ezerā pieglabāts, kas ar laiku uzpeld.

Otrkārt- šis laikam nav tāds īsts seriāls. Te vairāk piestāvētu padomju laikos ekspluatētais termins- daudzsēriju mākslas filma. Jo sezona ir tikai viena un sērijas ir tikai septiņas. Tāds, neseriālīgs seriāls.

Tālāk par pašu seriālu- kā jau ierasts, mazā pilsētā visi viens otru pazīst un ne pārāk draudzīgi izturās pret ienācējiem. Pat ja tas ienācējs savulaik ir bijis vietējais. Apmēram tāda pretestība ir jāpiedzīvo Robinai- policistei, kura specializējusies izvarošanas jautājumos.

Arī šoreiz Robinai ir jādara viss, lai ne tikai palīdzētu mazajai Tui, bet arī pēc iespējas ātrāk atklātu vainīgo.

Viss sarežģījas, kad Tui, būdama stāvoklī, aizbēg no mājām un viņas meklēšana ir bez rezultātiem.

Pamazām Robina saprot, ka ne viss šajā mazajā pilsētiņā ir tā, kā izskatās no malas- vietējais policijas priekšnieks ir lielos draugos ar galveno tabletīšu gatavotāju, krodziniekam ir pedofila sodāmība, bērnu darbs kafejnīcā ir pārāk aizdomīgs, arī sieviešu klubiņš ”Paradīzē” pārlieku bieži gadās notikumu krustugunī.

Pamatā viss griežas ap jauno policisti- gan viņas attiecība ar māti, savu bijušo skolasbiedru, policijas priekšnieku, aizdomās turamajiem un personīgas pieredzes balstīta vēlme palīdzēt nelaimē nonākušajai Tui.
Pārējie šajā seriālā vairāk vai mazāk aizpilda statistu lomas un viņu stāstu līnijām tā īsti neatrodas vieta. Taisnības labad gan jāsaka, ka nemaz arī neprasījās, jo kamēr mazā Tui slēpās mežos, tikmēr policistei Robinai bija jāatšķetina tie daudzie mazie pavedieni, kas viņai ļautu atklāt to, kura dēļ Tui ir stāvoklī.

Seriāls ”Ezera virsotne” ļoti labi nodemonstrē mazpilsētas auru, ar visiem tā iemītniekiem un viņu dzīves uztveri. Rezultātā sanāk laba izklaide ar nelielu detektīva un mistērijas piegaršu septiņu sēriju garumā.

Seriāla vērtējums: 9/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.