Lucifer

Oriģinālnosaukums: Lucifer
Valsts: ASV
Žanrs: Fantāzija
Lomās: Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Kevin Alejandro, D.B. Woodside
Gads: 2015-

Par seriālu-
Elles valdnieks Lucifers pameta savu posteni un devās dzīvot starp cilvēkiem. Bagāts, šarmants kluba īpašnieks, kurš laiski vada savas dienas. Līdz tam brīdim, kad viņa kluba priekšā nogalina slavenu dziedātāju. Tagad viņš ir tikpat ieinteresēts atrast slepkavu kā policijas detektīve Hloja. Lai ātrāk nonāktu slepkavam uz pēdām viņi apvieno savus spēkus.

Laiku pa laikam seriālu frontē vajag paskatīties kaut ko vieglu un izklaidējošu. Tā, lai prāts jūtas mierīgs un izklaidēts. Lai nav jāiespringst katrā sērijā un vēl springt gaidot nākamo sēriju. Nepiespiesti, gandrīz vai laiski padirnēt pie skatāmās ierīces un pēcāk justies labi pavadījis laiku.

Faktiski viss augstākminētais ir droši attiecināms uz jauno seriālu Lucifers. Vismaz viņa pilotsērija sevi tā pieteica. Pērējās 12 sērijas vēl gan jāpagaida (īsti gan nevar saprast cik ilgi- vai nākamā gada sākums, vai tomēr gada vidus).

Lai vai kā – pirmā sērija sevi parādīja kā vieglu un izklaidējošu. Dažbrīd pat jautru.

Lucifers ir riktīgs vells- zobojas par cilvēkiem, izvilina no viņiem patiesību, koķetē, pavedina un visādi citādi tēlo nemirstīgo no pazemes lielo katlu vārītāju asociācijas. Kas, patiesībā, viņš arī ir.
It kā viņu tur dikti gaida atpakaļ, bet Luciferam ir citi plāni. Īpaši, ja vēl pie viņa kluba durvīm nonāvē labu paziņu. Tā nu viņš sāk dzīt pēdas.
Policistei tas (Lucifera izmeklēšanas pašdarbība) īpaši nepatīk, bet gala beigās viņiem labi saskan un izskatās, ka viņi turpmākajās sērijās būs labs pāris. Interesanti, ka Lucifera šarms un burvestības uz policisti neiedarbojas.

Ja viss turpināsies tāpat kā pirmajā sērijā, tad mūs gaida neparasts detektīvpāris, ar jautru un neikdienišķu pieeju noziegumu izmeklēšanā. Pagaidām vēl atklāts jautājums par Lucifera papu un citiem radiniekiem. Proti- vai un cik liela loma viņiem tiks atvēlēta.

Ir vērts ieslēgt gaidīšanas režīmu. Ne tā, ka obligāti, bet nedaudz jau var. Īpaši, ja seriāla Lucifers saknes meklējamas Nīla Geimena komiksu grāmatās (The Sandman lasījušie droši vien te varētu ko vairāk pateikt).