Kā sanāca, kā ne, bet šo pēcpusdien bija jāsatiek viens kunde uz Jomas ielas. Ar kājiņām man līdz turienei knapas 10min, bet tā kā vēl gabaliņš ko paiet pa pašu Jomeni, tad nolēmu uzkāpt uz velosipēda un aizmīties. Kā teikt- lai kunde negaida un pats ar vēju matos noķeršu.

Uzbraucu uz Jomas ielu un lēnā gaitā lavierēju starp atpūtnieku pūlīšiem- lēnā garā, lai nesaskrietos ar kādu kājāmgājēju.Te pēkšņi man priekšā iznirst viens pašvaldību policijas pārītis- viņš un viņa. Viņš tikmēr noķēris mazgadīgu velosipēdistu un kaut ko taujā pēc dokumentiem (braucot garām dzirdēju). Viņa tikmēr skatās apkārt- ierauga mani un pēta. Nojautu, ka kaut kas viņai manī nepatīk- sataisīju pēc iespējas vienaldzīgāku sejas izteiksmi un minos tik garām. Galvā pazib doma par dokumentiem (autovadītāja apliecība kabatā ir) un mēģinu atcerēties kas vēl nav kārtībā ar velosipēdu/papīriem/noteikumiem. Laimīgā kārtā mani neapstādināja, lai gan iemesls bija- pārrados mājās un paskatījos, kas interesants uz Jomas ielas meklējams municipāliem (neticējās, ka šie tikai puišeļus bez dokumentiem tvarsta). Izrādās, ka Jomas iela ir gājēju ceļš (tas it kā ir zināms fakts) un pa to var pārvietoties tikai (šis fakts kaut kā bija palaists garām) gājēji.

gājēju ceļš — ceļš, kas paredzēts gājējiem (var būt apzīmēts ar 414.ceļa zīmi);

Rīkojumu zīme nr 414. “Gājēju ceļš”. Atļauts pārvietoties tikai gājējiem;

Cik nu var izlobīt no csn, tad sanāk, ka pa Jomas ielu riteņbraucējiem pārvietoties ir aizliegts. Ja dikti gribas, tad nākas stumt savu braucamrīku blakām. Citādi var sanākt ne pārāk iepriecinoša lieta:

149.29 pants. Rīkojuma ceļa zīmju prasību pārkāpšana

149.292. Par tās prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 413., 414., 415., 416. vai 417.ceļa zīmi- uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam piecu latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – četrdesmit latu apmērā.

Un turklāt vēl pienākas trīs soda punkti. Tik nevar saprast vai velosipēdista vadītājam ar piekabinās tos pašus trīs soda punktus vai tikai noplēsīs piečuku?

Ceru, ka esmu pareizi izpratis šos csn punktus un tas nozīmē, ka riteņbraucēji uz šīs ielas nav vēlami. Pat vairāk- tie ir aizliegti, lai gan man liekas, ka Jomas iela, gājēji un riteņbraucēji spētu sadzīvot.