Tā kā šajā krustojumā itin bieži atrodas fotoradars, tad šim uzdevumam pie reizes līdzi nāk rozīnīte.

Iepriekšējie uzdevumi:

Satiksmes noteikumu uzdevums Nr1
Satiksmes noteikumu uzdevums Nr2
Satiksmes noteikumu uzdevums Nr3
Satiksmes noteikumu uzdevums Nr4Te var redzēt dažas bildes (ar palielināmu klikšķi).
Vieta ir Jūrmalā, apmēram pusceļā no Lielupes Rimi līdz Dzintaru viaduktam (bildē braucējs virzās uz Lielupes Rimi pusi). Gan jau vietējie un pilsētas viesi būs pamanījuši, ka tā ir visnotaļ mīļa vieta pārvietojamam radaram.
Maksimālais braukšanas ātrums nobraucot no tilta (braucot virzienā uz Lielupes Rimi) ir 70km/h (to saka zīme). Tāds pats ātrums ir atļauts otrā virzienā uz viaduktu (arī zīme). Viss it kā ir loģiski, bet…

Laikam laiks jautājumam- vai tiešām viss ir loģiski un aiz radara atrodošā krustojuma turpinām braukt ar 70km/h?

Papildjautājums- vai radaram ir visas tiesības piesūtīt rēķinu autovadītājam, ja viņš aiz krustojuma pārvietojas ar 70km/h (visi notikumi risinās apdzīvotā vietā, 518.zīmes ietvaros)?

Tad nu tā, lai ātrāka risināšana, tad iemetu pāris špikerus no ceļu satiksmes noteikumiem:

323.zīme “Maksimālā ātruma ierobežojums”. Aizliegts braukt ar ātrumu (km/h), kas pārsniedz zīmē norādīto;

324.zīme “Maksimālā ātruma ierobežojums beidzas”;

518.zīme “Apdzīvotas vietas sākums”. Nosaukums un sākums apdzīvotai vietai, kurā ir spēkā šo noteikumu prasības, kas nosaka ceļu satiksmes kārtību apdzīvotās vietās;

318., 319., 321., 323., 325., 326., 327., 328. un 329.zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz tuvākajam krustojumam aiz zīmes, bet, ja krustojuma nav, – līdz 519.zīmei. Ja 323.zīme uzstādīta pirms apdzīvotās vietas, minētās zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz 518.zīmei. Zīmju darbības zona nebeidzas vietās, kur uz ceļa izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u.tml.), un vietās, kur ceļu šķērso vai no tā atzarojas lauku ceļš, meža ceļš vai cits tamlīdzīgs ceļš, pirms kura nav uzstādītas attiecīgas priekšrocības zīmes, kā arī krustojumos, kuriem nav tieša pieslēguma attiecīgajai brauktuvei.