Man ar tiem seriāliem iet kā pa celmiem- te ir laiks skatīties pat pāris sērijas dienā, te atkal pāris nedēļas vispār bez skatīšanās. Bet pamazām nofiksējis esmu piecus seriālus, kurus skatos un kurus ceru noskatīties šajā vasarā. Padalīšos ar sākotnējiem iespaidiem, varbūt kādam palīdzēšu papildināt skatāmo sarakstu:

Jonathan Strange And Mr Norrell.

JonathanStrange&MrNorrell

Susanna Klārka uzrakstīja grāmatu (grāmatu blogeri saka, ka laba (izdota arī latviski)) un kāds nolēma to visu izrādīt septiņu sēriju garā seriālā. Laikam būtu precīzāk- daudzsēriju mākslas filmā (viena sezona un tikai septiņas sērijas).

Napoleona laiki Eiropā un Anglija ne tikai cīnās pret viņu ar parastajām metodēm, bet izmanto arī nule uz skatuves uznākušo misteru Norellu, kurš sevi uzskata par vienīgo Anglijas burvi un angļu maģijas atjaunotāju. Viņš daudz lasījis un daudz mācījies, tāpēc laikam īsti nevarēja saprasties ar savu mācekli Džonatanu Strendžu, kuram viss padodas bez mācīšanās.

Te nav nekādu burvju un feju uz katra soļa- ir tikai divi burvji, draņķis elfs un vēl daži ar burvestību sačakarēti cilvēki. Nav nekādas burvju nūjiņas un pūķi. Bet ar to pilnībā pietiek.

Kopumā sižets virzās uz priekšu un sava interese ir. Varbūt šur tur ir kāds naivs gājiens, bet kopumā varu ieteikt gan kostīmfilmu piekritējiem, gan grāmatu ekranizācijas mīļotājiem. Pats jau nolēmu, ka kādā brīdī grāmata ar būs jāizlasa.

Wayward Pines.

wayward-pines-poster

Vēl viena ekranizācija. Šoreiz stāsts ir par mūsdienām (it kā)- drošības dienesta darbinieks Ītans Burks dodas meklēt divus pazudušos kolēģus, bet pats nokļūst avārijā un nonāk mazā pilsētiņā Wayward Pines, kurā valda ne tikai īpatnējs šerifs, bet arī cilvēki ir nedaudz īpatnēji. Un vēl tas, ka lielākais noziegums ir mēģinājums aizbēgt no pilsētiņas un par to sods ir … rīkles pārgriešana visas pilsētiņas iedzīvotāju acu priekšā.

Pamazām Ītans nonāk pie atklājuma, kas…. nu, pārējais ir jāskatās, lai nebūtu tā, ka es te visu saku priekšā. Seriāls ir labs. Patiešām! Spriedze, mistērija, neskaidrība (līdz kādai piektajai sērijai)- ir diezgan labi pasniegts stāsts un garlaicīgi nevajadzētu būt.

Pirmajā sezonā ir desmit sērijas. Pagaidām vēl neesmu atradis informāciju par otro sezonu, bet tā kā grāmata ir triloģija, tad gan jau būs vismaz trīs sezonas (cerams).

Mr.Robot

mrrobot

Eliots ir darbinieks lielā kiberdrošības firmā, bet brīvajā laikā viņš ir hakeris. Bet tāds labais- viņš cenšas sadot sliktajiem un pārmācīt visādus krāpniekus. Vienu dienu nezināms hakeru grupējums viņam piedāvā vienu darbiņu, kā rezultātā viņš būs izdarījis pavisam lielu darbu un aizsācis pavisam labu revolūciju.

Pagaidām sezona ir pašā sākumā, bet pirmās divas sērijas jau saka, ka viss ir vislabākajā kārtībā. Tagad tik jāgaida kāda norāde par to vai un kas viņam rādās un kas notiek īstenībā. Gala beigās- vai tad viņš tāpat vien iet pie psihiatra, raud no vientulības un besījas laukā no apkārtējiem cilvēkiem? Kaut kam tur ir jābūt.

Pirmajā sezonā ir desmit sērijas un gan jau ka labie reitingi nozīmē, ka būs arī nākamā sezona.

Banshee.

banshee

Otrā sezona turpina stāstu par mazās pilsētiņas šerifu, kurš agrāk ne tikai nebija šerifs, bet bija pavisam cits cilvēks, kurš par zādzību sēdēja cietumā.

Pirmo sezonu noskatījos vienā rāvienā. Otrajā sezonā esmu iestrēdzis sākumā. Ne tā, ka nepatiktu, bet… vienkārši iestrēgu. Šovasar jāizkustina iestrēgums, jo atrasties otrajā sezonā tad, kad jau trešā sen beigusies ir mazliet nepiedienīgi. Pie tam, ja seriāls ir labs un skatāms.

Vikings.

vikings-season-3-poster-1

Vēl viens seriāls, kuramu esmu iekavējis skatīšanos.

Trešajā sezonā vikingi ar Ragnāru priekšgalā ne tikai veiksmīgi nobāzējušies Anglijā, bet arī jau kaļ plānus par braucienu uz Parīzi.

Pa vidu plānu kalšanai, notiek parastas lietas- karošana, rokas amputēšana, savstarpējie reliģiskie konflikti, varas sagrābšana, mistika, mīlēšanās… viss, kas turpina abās iepriekšējās sezonās labi aizsākto stāstu par karojošajiem vikingiem un viņu ceļojumiem.

Personiska rakstura piebilde- joprojām gaidu, kad Ragnārs atkal būs priekšplānā un visi notikumi griezīsies ap viņu. Tad seriāls likās koncentrētāks un mazliet dinamiskāks. Tagad to galveno varoņu un sižeta pavedienu ir tik daudz, ka galva reibst uz visām pusēm lūkojoties.