It kā jau šodien diezgan daudz un diezgan daudzi izteica savu viedokli (Archijs, laacz (gan negaidīju rupjības no viņa), nombre un varbūt vēl kāds), bet jūtu, ka manī ar sēž aicinājums piedalīties šajā lāpu gājienā. Centīšos neieslīgt spriedelējumos un apvainojumu bakstīšanā, bet izteikšu tikai vienu mazu savu viedokli par to kāpēc vispār šāds raksts parādījās laikrakstā ‘’Diena’’.

Visiem vēl svaigā atmiņā ir tas, ka laikrakstu ‘’Diena’’ atstāja tās ilggadējā galvenā redaktore S.Ēlertes kundze. Viņa šo laikrakstu vadīja ilgi un kārtīgi (sanāca uzrakstīt nedaudz kā bērēs :)) un tas ļāva ‘’Dienai’’ nostāties uz stabila ceļa kā kārtīgam un saturīgam laikrakstam. Lasītāju uzticības latiņa tika/tiek turēta augstā līmenī un diez vai bija/ir daudzi, kuri teiks, ka ‘’Dienai’’ neuzticas. Uzticas! Šo uzticību nopelnīt ir ļoti grūti, bet sagraut var vienā mirklī. Izskatās, ka šādu mirkli kāds bija izplānojis šodien.

Izlasot gan ‘’Diena’’ drukāto versiju, gan interneta, gan arī citas interneta vietnes, kur šis temats figurēja, nekādas atbildes nesaņēmu. Un jāsaka, ka pateikts nekas īsti nav. Ne paša Kastēna blogā, ne zemu kritušās žurnālistes priekšinieka blogā.

Tas esot eksperiments? Atvainojiet, bet pavest cilvēku ar mērķi viņu pazemot ir zemiski (protams, kārtīgs vecis savu bikšupriekšu prot kontrolēt, bet ne par to ir šis stāsts). Šo es saku nevis laikrakstam ‘’Diena’’, bet gan tiem, kas to rakstu ievietoja šajā laikrakstā. Jā, tieši tā- ievietoja laikrakstā, jo neticu, ka tas bija tikai tāds garāmejošs eksperiments ar laikraksta šefu atļauju. Iepriekšējās redaktores uzraudzībā šāds sānsolis netiktu pieļauts (ja jau līdz šim nebija, tad jau laikam pareizs spriedums), bet ar galvenā redaktora vietas maiņu kādam pavērās iespēja (un droši vien arī iemesls) to darīt.

Viss šis eksperiments drīzāk ož pēc dumpja uz kuģa. Kādam vai kādiem nepatīk/kremt/ierakstam savu variantu jaunā galvenā redaktore (vai tas, ka pats/i netika pie šprices) un nedaudz padomājot tiek izpīpēta ideja laikraksta vērtību degradēt. Nekas dižs jau nav vajadzīgs- tik jāizkāpj (tā kārtīgi) no laikraksta rāmjiem un lieta darīta. Izlietu ūdeni atpakaļ nesasmelsi un iespiestu avīzi atpakaļ nepaņemsi. Visa šī rezultātā cieš galvenais redaktors un laikraksts. Pašdarbniekiem tik liks aizvērt aiz sevis tā kārtīgāk ārdurvis.

Jā, es zinu, ka man nav ne faktu, ne pierādījumu manam skricelējumam. Bet man arī nevajag! Es esmu šī laikraksta lasītājs un man par notikušo ir savs viedoklis (ir vēl pāris viedoklīšu, bet tos laikam citreiz). Diena nav kļuvusi nepareiza vai slikta, tai ir tikai jāpārskata savi kadri.