j_v.JPG

Andreass Ešbahs
‘’Jēzus video’’
Dienas grāmata, 518.lpp, 2006.gads.

Andreas Eschbach
Das Jesus- video
2002 Schneekluth Verag GmbH, Munich

Nesen, laikam tas bija pagājušogad, pa televizoru rādīja filmu ‘’Jēzus video’’, uz kuras es nejauši uztrāpījos. Filma bija divās daļās- cik pirmā interesanta, tik otrā nepavisam. Izvelkot vidējo aritmētisko, var secināt, ka filma bija skatāma. Pēc filmas parādījās arī grāmata. Varbūt bija otrādāk, to es nezinu, lai vai kā- manā uzmanības lokā grāmata nonāca vēlāk. Tikai nesanāca pieķerties pie lasīšanas- visu laiku atliku, kamēr pagājušo nedēļu pieķēros klāt šai grāmatai.

Arheologi divtūkstoš gadu senā kapā Izraēlā atrod videokameras lietošanas pamācību…
Šie vārdi atrodas uz grāmatas aizmugurējā vāka, lai ar īsu tekstu iekārdinātu kādu nejaušu lasītāju. Ja vēl piebildīšu, ka atrastā lietošanas pamācība ir videokamerai, kas vēl nemaz netiek ražota, un blakus lietošanas pamācībai atrodas skelets, ar nepārprotamām 20.gadsimta medicīnas pazīmēm.
Tad rodas jautājumi- kā te nokļuva skelets, lietošanas pamācība un ko viņš darīja pirms 2000 gadiem? Atbildi saprata visi- gan students, kurš kapu atraka, gan mediju magnāts, kas finansēja šos izrakumus, gan katoļu baznīca. Viņi saprata, ja ir videokameras pamācība, tad jābūt arī pašai kamerai ar nofilmēto materiālu.
Vienīgi viņi nezināja, kur ir paslēpta šī kamera.
Lai arī grāmata ar savu biezumu pretendē uz ķieģeļa statusu, tā lasās ļoti ātri- ar vienu nedēļas nogali varētu pietikt, lai kopā ar grāmatas varoņiem izdzīvotu pakaļdzīšanās, apšaudēs, iepazītu Izraēlas ģeogrāfiju, kā arī nedaudz pafantazētu kāda būtu sajūta skatoties šodien 2000 gadu senu dokumentālu video ar Jēzu galvenajā lomā.
Pirmajā rindkopā es pieminēju filmu ar šādu pat nosaukumu, jo gribot negribot man visu lasīšanas laiku pa vidu maisījās filmas kadri un filmas sižets. Lai gan ar katru izlasīto lapaspusi es sapratu, ka filma ar savu sagrozīto sižetu nobāl grāmatas priekšā, tāpat es grāmatas beigas iztēlojos tāpat kā filmai, bet….
Katrā ziņā, ja esat redzējuši filmu un tā jums patika, tad droši ķeraties klāt grāmatai- jauni pārdzīvojumi garantēti. Arī tie, kuri nav redzējuši filmu, bet patīk fantastika, reliģija un spraigi notikumu, tad arī meklējiet grāmatnīcās, bibliotēkās vai starp paziņām Andreasa Ešbaha grāmatu ‘’Jēzus video’’.