Jā, apmēram tik primitīvi cik sanāca virsraksts, tā arī turpināšu.

Proti, kā jau pirmajā apskatā ieminējos- doma ir vismaz savilkt kaut kādus galus sākumā. Lai var redzēt vai ir vērts turpināt. Pēcāk skatītos kas un kā. Tagad, kad ir savilkti pieci apskati, gribētos šo to pajautāt jums un šo to pastāstīt pašam.

Jautāšana laikam jāatliek uz beigām. Tātad, turpinu ar paša pastāstīšanu- bija doma apskatus taisīt plašākus- tā, lai katram pieminētajam sanāktu vismaz viena rindkopa, bet kaut kā māc baile, ka tad tas būs nevis apskats, bet eposs. Jā, un neviens eposus nelasa. Tāpēc ar šobrīd mēģinu visu uztaisīt apgraizītāku un neizplūdušāku. Tā, lai ātri var ar acīm pārskriet pāri un vajadzības/ intereses gadījumā nospiest uz linka.

Atzīšos, bija doma šo visu pasniegt audio formātā (kā tvitera apskatu pa radio), bet atmetu domu, jo mazāks čakars ar īsu rakstītu tekstu un labāk ir norādīt saites uz pieminētajiem blogu rakstiem.

Ļoti piesardzīgi mēģinu apskatos [ne]iepīt grāmatu blogus- manuprāt, tie ir skaitliski lielākā daļa un pie visu grāmatublogu rakstu pieminēšanas, tad sanāks neinteresanti priekš pārējiem. Jebšu tas ir nepareizi?

Par pašiem blogiem- pagaidām manā sarakstā ir 97 blogi. Tiek marinēta doma, ka vajadzētu tos visus smuki ielikt kādā atsevišķā sava bloga lapā- tā, lai visi, kam interesē, var redzēt. Kā senos laikos bija- blogrollis :). Un ja kādu tur neredz, tad ar komentāriem/epastiem pievieno.

Blogu (un to rakstu) pieminēšana apskatos ir baigi subjektīva padarīšana- tāpēc nevienam nevajadzētu dusmoties par kāda raksta pievienošanu vai gluži otrādi- nepievienošanu (nezināju, nemanīju, aizmirsu,…). Ja nu ikurāt liekas netaisnīgi kāds raksts aizmirsts, tad var komentāros papildināt.

Jā, par komentāriem- saprotu, ka tvitera laikmetā viss sākas un paliek tviterī (liels paldies tiem, kuri tviterī dalās ar saitēm. Patiešām paldies), bet derētu arī kāda piezīme komentāros- kas patīk, kas pietrūkst, kas jāmaina, kas noder, kas garām… .

Hmm, vajadzētu vēl smalki pastāstīt par mērķiem un nākotnes vīzijām. Mērķis ir varens- apskatīt un apkopot vietējos rakstītājus. Un vietējiem lasītājiem koncentrētā veidā pastāstīt par rakstītājiem.

Ja tas nevienam neinteresēs, tad paliks paša priekam un interesei. Atzīšos- pats tagad izlasu un apskatu vairāk blogu. Līdz ar to palielinās iespēja uzrauties uz kaut kā interesanta. Cerams, ka kādam ar esmu palīdzējis uzrauties (esmu? tiešām? tiešām esmu?).

Protams, vēl jau laikam vajadzētu pieskarties visnotaļ kutelīgai tēmai, proti- kas tad ir blogs? Te varētu citēt citējamos terminus, rādīt gemius rādāmos topus un visādi citādi paplašināt blogāres robežas. Manuprāt, ja būs tāda vajadzība, to varēs darīt, bet vajadzētu palikt pie kaut kā privāta un personīga.

Tagad būtu laiks jautājumiem, bet laikam palikšu pie viena (būtiskākā)- ir vērts turpināt un vai kādam interesē/noder? Priecātos par atbildēm gan no lasītājiem, gan rakstītājiem.