Ar nelielu nokavēšanos (labāk vēlu, nekā nekad) es turpinu mēneša gaidītāko filmu topu (te var iemest aci septembra filmās).

10. Первый отряд
Ieliku ar domu, lai vismaz viena multene būtu šinī topā. Atzīšos, ka anime žanrs man nesaista, bet pionieru un Livonijas ordeņa bruņinieku kokteilis nedaudz saintriģēja. Ceru, ka trīs valstu (Krievija, Japāna, Kanāda) kopdarbs nebūs sanācis pārāk glorificējošs priekš padomijas.

9. The Limits of Control
Scenārists un režisors ir daudz apbalvojumu ieguvušais Džims Džārmušs. Tā uz sitienu nevaru atcerēties kuras un vai vispār viņa režisētās filmas esmu redzējis. Nezinu vai šī ir īstā filma ar kuru atcerēties, bet kāpēc ne?

8. Запрещенная реальность
Jāpavēro kā krievi taisa kino no savu fantastikas autoru darbiem. Viņi māk kino taisīt ar vērienu. Gaidu to arī šoreiz.

7. Я
Padomju Savienības norieta periods un viena indivīda cenšanās izvairīties no dienesta armijā. Ārstu komisijas, psihene… filmas treileris vieš cerības.

6. Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant
Izskatās jauks un jautrs gabals par puišeli ar garlaicīgu dzīvi un vampīriem (Laikam labie vampīri tagad ir modē?). It kā velk uz tādu pusaudžu gabalu… Nekas, atcerēšos jaunību.

5. Universalove
Trīs Eiropas valstu (Austrija, Luksemburga, Serbija) muzikāls kopražojums. Par mīlestību bez valodas barjerām, bez robežām…

4. Un prophète
Divu Eiropas kino lielvalstu (Francija, Itālija) šī gada pretendents uz Kannas kinofestivāla galveno balvu. Izvēles nav- jāredz!

3. Agora
Spāņu režisora Alehandro Amanebara jaunākais veikums- vēsturiska drāma par sievieti-matemātiķi Aleksandrijas Hipātiju, kura kļuva par liecinieci un upuri pagānisma likvidēšanā Ēģiptē.

2. Antichrist
Laikam Lars fon Trīrs ir visvairāk daudzinātais ārvalstu režisors Latvijā un katra viņa jaunākā filma te tiek plaši un skaļi daudzināta. Šī filma izskatās pēc pamatīgas devas uz saprātu.

1. Moon
Lielbritānijas režisora pirmā pilnmetrāžas filma un jau tik spēcīgi saslavēta. Ja vēl ar savu balsi piepalīdz Kevins Speisijs, tad nav brīnums, ka sanāk nosēsties topa pirmajā vietā.