Uzreiz sākšu ar jautājumu autovadītājiem- Vai jūs pārliecinieties pirms braucat krustojumā pie zaļās gaismas, ka jums ceļu dod? Nerunāsim par operatīvajiem transporta līdzekļiem un nestandarta situācijām. Es parasti tik saspicēju ausis vai ir operatīvā transporta līdzekļa skaņas signāls un paveros atpakaļskata spogulī (ja kreisais pagrieziens). Par pārējo es it kā neuztraucos, jo man ir zaļais signāls. Bet dzīvē viss ir savādāk…

Parasti jau ir tā, ka, ja luksoforā deg zaļais signāls, tad mierīgu sirdi var doties krustojumam pāri, bet vakar redzētais man domas mainīja. Proti, mierīgu sirdi braucot pa pilsētu, ievēroju, ka kādu gabaliņu priekšā braucošais džips nemaz nedomā samazināt ātrumu pie krustojuma, kurā dega sarkanais signāls. Ne samazināja, ne kā. Vienkārši ņēma un pārbrauca krustojumam pāri. Nebija arī tā, ka dega sarkanais kopā ar dzelteno vai kas cits liecinātu, ka tūlīt iedegsies zaļā gaisma. Nebija ari spilgta Saule vai blāva spuldzīte luksoforā. Vienkārši luksoforā dega sarkanais signāls un džips bez emocijām pārbrauca tam pāri. Sekundi (nu labi- pāris sekundes) vēlāk no šķērsojošās ielas (kam bija zaļais signāls) izgriezās auto. It kā jau nekas nenotika, bet cik tur trūka un avārija ne no kā.

Var jau būt, ka šoferītis vienkārši aizsapņojās/aizrunājās pa tālruni/nepamanīja utml…bet tas jau avārijā nevienu neinteresēs- pie sarkanā ir jāstāv un neviens tev nepažēlos tikai tāpēc, ka nepamanīji to štrunta stabu ar trim mirguļojošām gaismiņām.

Nekādu ameriku no visa šitā izsecināt jau nav jēgas- jāturpina uzmanīties vēl vairāk un kārtīgāk, lai nejauši nepatrāpītos šādam daltoniķim pa ceļam.

bilde

0