Stāsts ir pavisam vienkāršs- šodien braucot no Jūrmalas uz Rīgu ievēroju vienu agresīvi nemierīgu mersedesu ar numurzīmi ‘’9050’’, kurš jau uz Lielupes tilta visiem spraucās garām, lai tiktu pēc iespējas ātrāk uz lidlauka, kur varētu uzspiest biezāku gāzi.
Lidojums šim beidzās pie remontētā Babītes tilta, kur paslēpušies poliči šo pārtvēra. Un šeit varētu iestarpināt stāsta matemātisko pusi- cik saņēma ceļu policists?

Kāpēc tāds jautājums? Tāpēc, ka es pabraucu garām šim apturētajam mersim tieši tajā brīdī, kad policists piegāja pie šī merša. Un te varētu sākt atskaiti- cik ilgam laikam jāpaiet, lai policists pārbaudītu aizturēto automašīnu, izrakstītu soda kvīti un novēlētu laimīgu ceļu? Man tā pieredze ar cepelīniem ir diezgan maza- tik vienreiz izrakstīja brīdinājuma papīrīti, bet tāpat savas 10min mani noturēja ceļa malā.

Savukārt ar augstākminēto transporta līdzekli laikam sanāca nedaudz ātrāk- jau pie Spices krustojuma šis izmanījās pār sarkano gaismu (visi pārējie jau kārtīgi apstājās) pārbraukt pāri un aizjoņot tālāk. Tātad matemātika ir vienkārša- ja es, visu ceļu braucot pēc noteikumiem (pat neoficiāli atļautos +9km/h pa virsu turot), nokļūstu no punkta A (merša apturēšana pie Babītes tilta) līdz punktam B (Spices krustojumam) vienā laikā ar mersi, tad tas jautājums par kukuļdošanu paliek baigi interesants. Jo godīgi braucot šim ceļam nevajag 10 minūtes- neesmu mērījis, bet ar kādām 7-8 minūtēm vajadzētu pietikt.

Skaidrs, ka mersis pēc parunāšanās ar cepelīniem tālāk turpināja lidot, bet tāpat nevar īsti nonākt vienā punktā, ja tās noteiktās minūtes policisti raksta kvīti.

Gribu tik piebilst, ka nekādi krustojumi, luksofori vai vienkāršas apstāšanās tajā posmā nebija.
Protams, ja mersedes vadītājs ir kāds ar iekšlietām saistīts šiška, tad viss augstākminētais par kukuļdošanu zaudē jēgu un varētu sākt spriedelēt par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu vai vēl ko tamlīdzīgu.

Skaidrs, ka viss sarakstītais vairāk vai mazāk ir tukša muldēšana, jo pierādīt es neko nevaru. Vienīgais, kas ienāca prātā ir tas, ka ja manā vietā būtu iekšlietu ministrs (godprātīgs un kārtīgs) vai kāds rakt mīlošs žurnālists, tad patiesību uzzināt būtu vienkārši- tik atliek uzzināt kura ceļu policijas ekipāža ap 12:00 atradās šajā vietā un paskatīties policijas autiņa nofilmēto materiālu un soda kvīšu lapiņas. Varētu slēgt derības vai tur atrastos otrs soda kvīts eksemplārs :)