Kādu laiku atpakaļ Latvijā izskanēja ziņa, ka vietējie ”brīnumdari” taisīs jaunu, pēc skaita jau astoto, Pasaules brīnumu. Par šī brīnumu, precīzāk- tā dažiem interesantiem cipariem, es uzrakstīšu nedaudz vēlāk. Šobrīd gribu pastāstīt par citu projektu- jaunie 7 brīnumi (www.new7wonders.com).

2005.gada beigās no 77 seniem un ne tik seniem cilvēku veidotiem objektiem tika izvēlēts 21 topošais brīnums, kuri ir izvirzīti fināla balsošanai, ar domu izvēlēties 7 jaunos Pasaules brīnumus. Fināla balsošana noslēgsies Portugāles galvaspilsētā Lisabonā pēc (apmēram) 60 dienām-. 2007.gada 7.jūlijā (07.07.07.).

Balsošana ir gana vienkārša- atveram balsošanas formu viņu mājas lapā un izvēlamies septiņus savus favorītus, kurus gribam iekļaut jaunajā brīnumu listē. Ja gribam sertifikātu (virtuālu papīra lapu, ko paši varam izdrukāt), tad varam šķirties no 2$. Ja nu tas sertifikāts nav vajadzīgs, tad citu izmaksu šajā procesā nav- balsošana ir bez maksas.

Protams, var diskutēt par šādu jaunu brīnumu lietderīgumu- mums taču ir (bija) septiņi Pasaules brīnumi un jauns papildinājums var radīt tikai liekus jautājumus – kāpēc šis ir un kāpēc tas nav?! Kāpēc nevar izdomāt jaunu (citu) nomināciju šādiem ”brīnumiem”? Uz visas Zemeslodes var atrast daudz dažādu objektu, kuri būtu pelnījuši saukties par brīnumiem, bet nav šo 21 finālistu skaitā. Lai man piedod francūži un amerikāņi, bet es nesaprotu kāpēc šajā ”acītē” ir Eifeļa tornis un Brīvības statuja? Smuki un ievērojami šie abi objekti ir, bet vai tik ievērojami, lai atrastos šādā sabiedrībā? Tāpat neizpratni rada Gizas piramīdu pievienošana šim brīnumu sarakstam- šīs piramīdas taču skaitās viens no septiņiem Pasaules brīnumiem. Varbūt tās ir iekļautas tāpēc, lai labāk ‘’sasaistītu’’ ar iepriekšējo septītnieku?

Lai vai kā- kurš grib tas balso, kurš nē- tas vienkārši gaida 7.jūliju un tad kopā pavērosim kādā mērogā šie cilvēki būs spējuši ”pacelt” šo pasākumu.