Koljers

Bija man doma neizteikties, bet tomēr neizturēju un sīkas piebildes veidā pateikšu savas domas par to ka, manuprāt, Latvijas grāmatu tirgū tika palaista laba iespēja uztaisīt bombu.

Proti- aizvakar (11.03.2014.) tviterī no vairākiem lietotājiem pamanīju ziņu, ka Jāņa Rozes grāmatnīcas ir izņēmušas divas apgāda Mansards grāmatas no tirdzniecības- Jāņa Joņeva ”Jelgava 94” un Mika Koljera ”Ceturtais lielākais Latvijā”. Kāpēc, to īsti neviens nezina. Arī Mansards un Jānis Roze atrakstās ar to, ka skaidrojums būs vēlāk. Tikmēr tauta sāk šūpot laivu…

Pirmo darbu esmu lasījis un atzīstu to par ļoti labu esam. Otro darbu pamanīju videomateriālā no prezentācijas. Nevarētu teikt, ka tā mani pamudinātu pirkt šo grāmatu, bet prātā noliku, ka jāizlasa būs- vienalga vai no bibliotēkas vai arī saņemt dzimšanas dienā kā dāvanu.
Galu galā- ārzemnieks, kurš dzīvojis kādu laiku Latvijā un visu redz gan no iekšpuses, gan no malas un spēj (es ļoti ceru) to visu pasniegt ar humoru! Nu, tas būtu jāizlasa!

Sakarā ar šo pašu tvitera ziņu, ka grāmatas tiek izņemtas no tirdzniecības, man sāka likties, ka vajag aut kājas un iet pirkt šo grāmatu kamēr nav par vēlu. Skaidrs, ka izņemšanas iemesli var būt dažādi, bet laiva šūpojas….

Bet! Viss beidzās pat īsti nesācies. Tā vietā, lai izdevniecība ar grāmatnīcu slepeni uz karstām oglēm nokaltu plānu par sava veida vietējās literatūras meteorītu (atceroties Tele2 akciju Mazsalacā), viņi vienkārši nodrukāja paziņojumu, ka tas ir sīks misēklis ar cenuzīmēm.

Te nu man gribējās pateikt- žēl. Saprotu, ka varbūt kādam mans plāns par literāro meteorītu liktos pārāk nesolīds, amorāls, dezinformējošs, nepiedienīgs, neētisks utt. Bet no otras puses- kāpēc ne? Varēja taču ar pāris dienu klusēšanu un tikai ar dažu noslēpumainu frāžu palaišanu tautās caur ”sētas durvīm” uztaisīt furoru gan plašsaziņas medijos, gan sociālajos medijos, gan uz vietas veikalā (Grāmata ir nopērkama tikai ”zem letes”!; Jautā pārdevējam! Nebijis gadījums Latvijā- grāmata jāizņem no tirdzniecības!, utt, utml). Turpināt šūpot laivu. Un rezultātā būtu bestsellers. Vietējā ražojuma bestsellers! Un šaubos vai kāds pēcāk turētu ļaunu prātu. Vismaz es noteikti ne.