Vakar privātas dabas darīšanās biju aizbraucis līdz Tukumam, un bija vajadzība piestāt pie viena saimniecības preču lielveikala. It kā jau nekas īpašs, bet sēžot mašīnā un gaidot, sanāca novērot interesantas lietas. Jāpiebilst, ka biju nobraucis stāvlaukuma malā, jo autiņam pakaļā bija piekabe un negribējās ar tik garu dupsi aizsprostot stāvlaukuma brauktuves.
Tad nu sēžot un gaidot bija saskatāma viena paliela atšķirība salīdzinot ar Rīgā esošajiem lielveikaliem un to stāvlaukumiem- piebraucošās mašīnas nemēģināja par katru cenu pielīst tuvāk ieejas durvīm un apstāties. Drīzāk jau pretēji, visi centās likt savus braucamos stāvlaukuma malās, lai gan vidus un durvīm tuvākās stāvvietas bija brīvas. Negribētos ticēt, ka tur visas vietas bija domātas invalīdiem (negāju pārbaudīt). Nez vai arī tā būtu parkošanās vaina- bail likt mašīnu vienu otrai blakus, ka neapskādē vai bail, ka kāds nepiebrauc pa tuvu un tad netiks iekšā/ārā.

Katrā ziņā tajā neilgajā brīdī, kamēr gaidīju mašīnā, nostājies stāvlaukuma malā, man blakus apstājās daudz vairāk mašīnas nekā pie ieejas tuvāk esošajās stāvvietās. Tā vien likās, ka te cilvēki skaidri zin, ka viņiem nebūs ne smags pirkums, ne jāsteidzas kaut kur, tāpēc viņi mierīgi novieto savus spēkratus nostāk, lai citiem būtu ērtāk (lai invalīdiem nav tālu jāiet, lai smagi pirkumi nav tālu jānes utt). Pilnīgi izskatās, ka viņiem tur nemaz nav vajadzīgas speciālas norādes ar invalīdu stāvvietām.

Rīgas lielveikalu stāvvietās novērojams pavisam citi skati- ”invalīdi” novietojuši savus pēdējo gadu izlaiduma autiņus invalīdu stāvvietās, jo tās ir vistuvāk ieejai. Tas, kurš netiek pienācīgā tuvumā apstāties stāvlaukumā, tas apstājas uz brauktuves (lai pārējie domā kā tikt garām), jo tā taču ir tuvāk. Vispār, tā lielākā drūzmēšanās notiek stāvlaukumā pēc iespējas tuvāk veikala ieejas durvīm- ir maza sprauga, tad mēģinām tajā novietot autiņu, ja nav, tad riņķojam meklējam spraugu. Tie 20-30m tālāk, kur vietas ir atliektiem galiem, nav interesanti. Lai gan tur bez problēmām varētu fūri ar piekabi noparkot, bet nē, tur neviens nestājas. Laikam tas pēc Rīgas standartiem ir pārāk tālu.