audiobook.jpg

Atzīšos- es vēl nebiju klausījies grāmatu. Līdz šim neatzinu cita veida grāmatu, kā vien papīrveida šķiramo priekšmetu. Pārējās, sava konservatīvisma dēļ, pat negribējās mēģināt. Lai gan zināju, ka ir gan datorā, gan kabatas tālrunī lasāmas, gan arī ar ausīm klausāmas. Pēdējā veida grāmata, kura šonedēļ nonāca manās rokās, tas ir- ausīs ir Grāfs Monte Kristo, krievu valodā. Un jāatzīst, ka tīri feini- pagaidām vēl esmu grāmatas sākumā, bet varu teikt, ka meklēšu vēl arī citas grāmatas.

Nepierasti ir vienīgi tas, ka nedaudz maisa (negribētos jau tā teikt, bet maisa. Pagaidām) runātāja intonācija, jo parasti grāmatu lasot tomēr vari pats salikt visus uzsvarus un intonācijas kur un kā vēlies. Šajā gadījumā tomēr ir jāpaļaujas uz teicēju.

Tagad varēšu nomainīt savā mp3 spēlējošā ierīcē mūziku un radio pret grāmatu. Nezinu vai arī darbā varēšu/gribēšu šāda veida skaņas dzirdēt, bet būs jāpamēģina. Ja mani pārāk neraustīs prom no datora, tad varbūt sanāks arī darbā vairākas lapaspuses noklausīties.

Nezinu kā ar autortiesībām, bet šāda veida grāmatas ir daudz vieglāk nokopēt. Gan priekš sava grāmatplaukta, gan arī, lai aizdotu palasīt kādam citam. Tad vismaz nav liela bēda, ka neatdos grāmatu atpakaļ (kas ir diezgan bieža parādība).

Tagad būs jāpavēro veikali (parastie un virtuālie) un jānovērtē audio grāmatu piedāvājums, varbūt grāmatplauktā blakus parastām grāmatām sāks veidoties arī disku čupiņa.

Lai arī savi plusiņi šādam formātam ir, tomēr apdrukātajam papīrveida šķiramajam tas pogas neizgriezīs. Vismaz manā grāmatplauktā.