Nesen, pastaigājoties internetā, mani piemeklēja viena muzikāla atklāsme- uzzināju, ka dziesma California Dreamin’ nāk pavisam no citas grupas nekā es biju domājis līdz šim.


Līdz šim pašam nesenajam laikam es biju pārliecināts, ka dziesmu California Dreamin’ sacerēja The Beach Boys– tālajā 1961.gadā ASV radusies grupa, kuru lielais vairums atpazīs pēc tādām dziesmām, kā Barbara Ann, I Get Around, California Girls, Surfin’ USA, Fun, fun, fun un daudzām, daudzām citām.

Bet izrādās, ka visu šo laiku esmu pamatīgi maldījies- dziesmu California Dreamin’ radīja grupa The Mamas and the Papas 1965.gadā un The Beach Boys to pielāgoja pēc sava ģīmja un līdzības tikai 1982.gadā, pie tam izveidojot šai dziesmai divas versijas.

Protams, The Beach Boys nav vienīgie mākslinieki, kuri šo dziesmu iekļāva savā repertuārā, tai klāt ķērušies bija (un noteikti vēl ķersies) vairāki mākslinieki, jo dziesma ir ļoti laba un tas nav tikai mans subjektīvais vērtējums- rollingstone.com šo dziesmu ir iekļāvusi visu laiku 500 labāko dziesmu 89.vietā.

Nelielam ieskatam sastiķēju The Mamas and the Papas piecu dziesmu izvilkumus un ieliku Youtube apskatei (vienu pašu dziesmu neļauj likt- pukst par autortiesībām). Varbūt vēl kādam šīs grupas repertuārs nāk kā laba muzikāla atklāsme.