Bija laiki, kad mobilo operatoru maiņa bija vesels notikums- ilgas pārliecināšanas sarunas, konkurentu noniecināšana, labāku pārklājumu vai cenu meklējumi… Liekas, ka tas bija tik sen, ka pat biju piemirsis, ka pastāv tāda lieta kā operatoru maiņa. Līdz šīs vasaras sākumā piepildījās mans kausiņš. It kā jau nekas slikts ar Tele2 nav bijis- komunikācija laba, cenas kā visiem, atgādinājumi par laikā nesamaksātiem rēķiniem korekti, tik… tik tas pārklājums laukos palika pavisam kusls. Līdz šim kaut kā varēja sadzīvot, bet šogad bija vienkārši bēdīgi. Sarunāties varēja vienīgi stāvot pagalmā noteiktā vietā. Turpat arī izsniedza internetu. Vhatsapa ziņas pienāca ar 40-50 minūšu aizturi. Internets ļoti epizodiski ar E, G vai ļoti, ļoti retos gadījumos viena maza strīpiņa no 3G.

Pie ērtībām pierod, tāpēc šis lauku burtiskais bezsakars tracināja. Tad nu izlēmu nemocīt savu laukdarbnieka ikdienu un uzrunāt Biti un LMT (šiem abiem operatoriem manos laukos ir labs pārklājums). Uzrakstīju vēstuli Bitei un nemaz i nepaspēju tikt līdz saziņai ar LMT, kā Bite jau zvana un piedāvā savu versiju par iespējamo sadarbību- par abiem numuriem ar bezlimita sarunām, īsziņām un internetu pie viņiem būs par divdesmit eiro lētāk kā šobrīd maksāju. Tik jānoslēdz līgums uz diviem gadiem ar visiem līgumsodiem un citām saistībām. Piekritu. Kā nekā- šo pāris gadu laikā man makā paliks teju 500 eiro un laukos būšu sasniedzams ne tikai pagalmā, bet arī dobē vai krūmos.

Zināju, ka pārejas procesa laikā man varētu zvanīt Tele2 un pierunāt palikt. Biju pārliecināts, ka viņi nespēs palīst zem Bites piedāvājuma, bet maldījos. Viņi piezvanīja un piedāvāja vēl par dažiem eiro mazāku cenu kā Bite, plus vēl četrus mēnešus par brīvu. Kas manā makā šo divu gadu laikā atstātu vēl kādus 130 eiro. Un nebūtu nekādu divu gadu saistību. It kā jau patīkami, bet te tomēr jāņem vērā mani lauki- ja es tur gribu kādu sasniegt un būt sasniedzams, tad nevaru palikt vecajos sakaros. Diemžēl. Nezinu, kas viņiem noticis ar manas apkārtnes sakariem šī gada laikā, bet zinu, ka uzlabojumi viena vai dažu cilvēku dēļ nav ne prātīgi, ne ekonomiski, tāpēc jāizvēlas tas, kuram tur ir pārklājums. Protams, ceru, ka tas ar laiku arī nesabojāsies.

Man patika iepriekšējā ”kopdzīve” ar Tele2. Vienīgi tā pēdējā cenu celšana varēja būt pamanāmāk pasniegta. Nebūtu tā bedre laukos, gan jau turpinātu sadzīvot. Vēl prieks, ka visa komunikācija ir pamatīgi augusi- nebija nekāda konkurentu nomelnošana, lielīšanās vai slēpta pierunāšana. Gan Tele2, gan Bites operatores runāja skaidri un izstāstīja visu kā ir- gan par saistībām, gan pārklājumu, gan par konkurentiem, gan visu pārējo.

Kad nomainīju sim karti un aizbraucu uz laukiem, tad beidzot jutos kā cilvēks- jebkurā lauku sētas stūrī vai nostūrī man tālrunis tagad rāda 4G. Varbūt rādītu arī 5G, ja tālrunis to atbalstītu. Lai vai kā- mani tagad laukos var sazvanīt un internets ir gan dobē, gan krūmos.

Reti ir tie brīži, kad tiec pie labāka pakalpojuma (pārklājuma) un vēl tev piedāvā būtiski ietaupīt. Kas šodien nav nemaz tik mazsvarīgs faktors. Kā nekā- ziema nāk.