Apmēram pirms gada nobrieda doma- ierīkot laukos peoniju dobi. Lai domu realizētu, atlika tik izdomāt vietu un sagaidīt rudeni. Stādi bija pašam- vecajā dobē bija trīs stādi un māma apsolīja iedot no saviem krājumiem.

Sagaidīju rudeni un ķēros klāt. Pirmais darbs- ierīkot dobi. Pēc mēriem tā sanāca kādus 12m x 0.7m.

Tā kā laukos nav laika (godīgi sakot- patikšanas ar) nodarboties ar ravēšanu, tad dobes ierīkošanas plāns bija maksimāli izvairīties no nezāļu klātbūtnes. Tāpēc dobi izvēlējos veidot ar bortiņiem- ieraku dēļus, kuriem iekšpusē ar skavām piestiprināju ģeotekstilu.Iekšā sabēru tīru augsni un likās, ka smagākais darbs jau aiz muguras. Te nu bija- izrakt ilgi iesēdējušos puķīti nemaz nebija viegls uzdevums.

Nācās krietni papūlēties, lai tiktu pie stāda. Lāpsta šo spriedzi neizturēja.

Toties rezultāts ir sirdi priecējošs- ieauguši visi 16 stādi un tagad tik jāgaida kad tie sakuplos un saziedēs. Tad arī uzzināšu kādas krāsas man tur ir sastādītas. Tuvākajā laikā nedaudz jāpieber augsne (nosēdās no rudens līmeņa) un jāuzber mulča (ja būs vajadzība).

P.S.
Kad tikšu galā ar pavasara darbiem, tad pabeigšu dobes pēdējo cēlienu- ir doma ziemeļu pusē (pēdējā bildē- dobes labajā malā) dobei ierīkot zedeņu žogu, apmēram 1m augstumā. Būs gan aizvējam, gan arī kur piesiet puķes, lai neizplājas pa visu dobi.