Šorīt tviterī SKDS vadītājs nopublicēja aptauju par Latvijas iedzīvotāju lasīšanas paradumiem. Sīkāk neiztirzāšu (tur ir grafiki un komentāri), bet izbrīns raisījās- tikai puse Latvijas iedzīvotāju pēdējā pusgada laikā ir izlasījuši kādu grāmatu.

Saprotu, ka ir cilvēki, kuri nelasa grāmatas. Man klasē bija daži eksemplāri, kuri grāmatu turēja rokās tikai tāpēc, lai kādam klasesbiedram uzšautu pa pakausi.
Bet tā, ka puse nelasa vispār…

Vēl viena lieta, kas izpaužas arī starp mūszemes grāmatu blogiem- sievietes lasa vairāk. Pat divreiz vairāk. Skatoties, kas saimnieko Latvijas grāmatu blogos, tad izbrīnu tas neizraisa.

Kā pēdējais tur ir minēts jautājums par grāmatu pirkšanu. Un te izrādās, ka tikai trešdaļa iedzīvotāju pēdējā pusgada laikā ir pirkuši vismaz vienu grāmatu. Gluži nevilšus man rodas jautājums- un kā izdzīvo mūsu grāmatizdevēji?
Ja jau tikai niecīgs procents pērk grāmatas ar biežumu vismaz vienu mēnesī, tad jau izdevējiem vajadzētu skatīties nevis uz apmeklējumiem, komentāriem un reitingiem, bet domāt par to vidi, kur grāmatpircēji mēdz iegriezties (šis pēdējais teikums vairāk domāts kā papildinājums diskusijai pie doronikes raksta).