Jau pirms kāda laika biju tā kā mazliet sasolījis, ka man būs raksti par blogiem. Vismaz divi. Un otrais nāks ārā drīzi vien pēc pirmā. Drīzi vien nesanāca, bet- labāk vēlu nekā nekad.

Tad lūk. Ir man doma nedaudz atskatīties pagātnē- laikā, kad vēru vaļā savu pirmo wordpresa instalējumu un mēģināju kļūt par interneta sastāvdaļu. Skatījos uz tolaik daudziem jo daudziem blogiem, kuri bija saradušies pirms manis. Un vēl bija jāskatās uz tiem, kas radās pēc manis. Bet- laiki mainās un mēs maināmies līdz ar tiem. Un turpinājumā mēģināšu aplūkot Latvijas blogāres evolūciju (nu jā- tālāk sekos atmiņās gremdēts stāstījums).

Īsumā varētu teikt, ka pamainījusies visa Latvijas blogāre. Un ne tikai laacz.lv noņēma savu dienu skaitīklīti no lapas malas vai krizdabz.lv atmeta ”id” un meitenes bildi bloga fonā. Arī Archijs beidza savu neformālo kariņu ar Onkuli. Mainījās visi un visu laiku. Ja nu vienīgi pods.lv joprojām nemaina savu rakstu uzsākšanas metodi: ”Kā man viens paziņoja epastā…”.

Pamainījumu var redzēt arī skaitliskās izpausmēs.

Piemēram, vesela jūra ar blogiem jau kādu labu laiku ir zuduši no virtuālās zemes virsmas. Un neizzuda jau tikai tādi, kuriem raksti parādījās reti un bija neinteresanti. Aizgāja arī, tā sakot- pirmrindnieki. Daži jau skandēja, ka te vaina jāuzņemas tviterim. Varbūt. Bet man liekas, ka tviteris tikai iznīdēja tos nedaudzos blogus, kuri parādījās kā domāti sīkpiezīmēm.

Gan jau kādam, kurš ir sekojis blogārē notiekošajam no +/- sākuma, nebūtu grūtību nosaukt vismaz piecus blogus, kuri aizgāja pa skuju taku. Bet tā kā īpaši nevienu raudājam par to neesmu matījis, tad jau laikam tas ir jāpieņem kā normāls un pašsaprotams process.

Protams, evolūcijas gaitā vesela jūra (tiesa gan- manuprāt, gan mazāka) blogu ir nākusi arī klāt. Bet arī jau starp jaunajiem var redzēt, ka daži ieņem dārzeņa pozu. Laikam apnikums iestājas ātrāk nekā rodas vēlme ģenerēt saturu. Var jau būt, ka tiek apmierināta tikai ziņkārība- kā tas ir blogot?

Bija arī laiks, kad gmetrix darbojās un visi varēja redzēt cik kurš un kā blogs ir apmeklēts. Tik galīgi neatceros vai tas tika celts arī spožākā gaismā. Tagad gmetrix ir beigts un tā vietu ik pa laikam aizlāpa gemius ar pāris reizes gadā palaistiem topiem. Tā, lai pēcāk visiem ir temats rakstīšanai un runāšanai.

Vēl evolūcijas laikā radās saturiskā noslāņošanās.

Laikam Onkulis (vēl kāds?) bija tas, kurš vairākkārtīgi uzsvēra, ka Latvijas blogiem vajag aizpildīt nišas. Tik tagad nevaru noformulēt vai aizpildāmās nišas ir aizpildītas vai arī joprojām tiek pildītas? Un cik vēl nišas ir pildāmas? Jā, un erotiskie blogi tā arī neizdzīvoja. Varbūt vajag atvēzēties uz pornoblogiem?

Gribēju vēl pieskarties blogu RSS abonēšanai, bet nevilšus sāku domāt- kāds vēl vispār abonē savos lasīkļos blogus?
Tāpat vēl it kā vajadzētu pieminēt mēģinājumus savilkt blogus zem viena deķa (Onkuļa rss tops, svaigs.lv, tautietis.lv, jungle.lv, six.lv, blvogosphere, nekur.lv, blogtop.lv…), bet īsti izdzīvojis laikam ir tikai nekur.lv. Jā, atceros agrāk nekur.lv tik bieži papildinājās saturs, ka nācās pat to filtrēt. Tagad sānu malā var nokļūt laikam pat ar 5 klikšķiem…

It kā jau vēl varētu pagremdēties atmiņās, bet tā kā raksts jau ir veselu lappusi biezs, tad šī būtu laba vieta, lai pieliktu punktu.

Pirms tam vēl varētu uzdot kādu provocējošu vai diskusiju rosinošu jautājumu, tikai skaidrs, ka tāpat neviens uz to negribēs atbildēt. Tāpēc lieku punktu. Protams, neviens jau neliedz jautājumus, savus atmiņu stāstus un diskusijas veidot komentāros.