Mazliet apaļa jubileja- jau 40.blogāres apskats. Un šajā nedēļā izceļās divas lietas- 8.marts un rokraksts.

Bet sāksim ar to, ka paralēli visiem grāmatu, kino, alus, utml blogiem, ir arī apakšveļas blogi. Ja bez iepriekšējiem blogiem vēl kaut kā var iztikt, tad bez apakšveļas nekādi (dāmas un kungi- brīva niša jūsu blogam). Lai gan ir dzirdēti stāsti, ka skarbi vīri apenes nevalkā. Droši vien, ka var arī tā, tikai uzmanīgāk džinsām jāver ciet rāvējslēdzējs.

Pirms ķeramies pie grāmatām, vispirms apkoposim viedokļus par 8.martu un rokrakstu stafeti (pēdējais vēl iestiepsies nākamajā blogāres apskatā).
Par 8.martu viedoklī dalās, Māris, ceitaspasaule, blogā sajūtuputekļi 8.martam ir veltīts vesels lācis, Sandra šo datumu dēvē par gaudeno tulpju dienu.

Rokraksta stafetē piedalījās un dalījās Agnese, Ints, Dainis, Didzis, Mairita, Anete, Sibilla, Spīgana, Elza.

Tālāk turpinām ar grāmatām.

Brīvlaika blogā par grāmatu Čempionu brokastis. Domgraudu blogā raksts par Judinas grāmatu Siers otrajai pelītei. Evija par grāmatu Silva rerum III. Blogā grāmatutārps par grāmatu Goldfinch. Lāsma par Veronikas Rotas grāmatu Allegiant. Iveta raksta par grāmatu Priekšlasītājs. Lasītājas blogā Rozes skaistās un ilgotās. Jānis savā blogā apskata trīs Zolā darbus. Pasaulenogramatam raksta par Kafkas darbu Process. Poseidona blogā grāmata Rush of Blood. Sintija raksta par stāstu krājumu Zilie jūras vērši. Una par grāmatu Idioti. Piecas pasakas. Valkīras blogā Rekless. Spoguļpasaule.
Mammasrokas blogā par grāmatu tirdziņu un grāmatiņām bērniem. Inga pastāsta par piecām grāmatām, kas kļuva par iemeslu ceļojumam uz Parīzi.
Doronikei pārdomas par grāmatām, grāmatu izstādi un izdevniecībām.

Pirms ķeramies klāt jautājumiem, vispirms izkāpsim no komforta zonas un padomāsim par atbildību.

Jautājumus sāksim uzreiz ar atbildēm- kurp doties ar bērniem šajā nedēļā? Turpinām ar jautājumu- kā tikt pie sava VPN servera? Kas tu esi, Mārtiņ Luter? Vai Borisa Ņemcova slepkavība būs impulss turpmākai cīņai? Vēl par Ņemcovu raksta Lolita. Yei blogā jautājums- vai mobilo telefonu evolūcija ir beigusies? Grafiti blogā- Quo tu domā par TTIP? Par TTIP raksta arī Krišjānis. Ilmārs jautā- pa vienam, vai kopā?

Tagad paskatīsimies, ko var paskatīties.

Kazhe raksta par redzēto un dzirdēto Kusturcas koncertā Palladium. Kinoapskati blogā par filmu Robots vārdā Čapijs. Šo pašu filmu aplūkoja arī Ģirts. Kni iesaka savus skatienus pievērst uzreiz trim filmām. Laumiņas blogā par Nabaklab piedzīvoto. Musicstories blogā par to, ka Lady Gaga maina imidžu. Tējtasītes blogā par filmu Jupiter Ascending.

Ja kādam ir plāns iegādāties treilkameras vai arī nemaz nav nojausma, kas tas tāds ir par zvēru, tad droši var iet uz Kaspara rakstu. Gimenesmaja blogā par to kā sadzīvo celtnieki un alkohols. Gulaga rakstā var iepazīties ar VDK dokumentu pētniecībā paveikto. Infoaģentūra raksta par cilvēcības deklarāciju. Katespolla blogā par to, kāds ir Dr.Bērziņš singapūriešu gaumē. Nobeigsim šo rindkopu ar rakstu par Montesori mājas apstākļos.

Tagad it kā vajadzēja sākt ēšanas rakstu kopsavilkumu, bet pirms tam jāapkopo Rail Baltica. Un par dzelzceļu raksta Ivars, Miesnieks, [ne]daudz pieskaras arī Inese.

Tagad ēdīsim.

Ilze mums piedāvā ziedkāpostu pastētes recepti. Aija dalās pieredzē ar pāri palikušās putras veiksmīgu transformāciju citā ēdamā. Brīvdienu blogā šķīvis šoreiz pildīts ar Īriju. Līga mūs pacienās ar gvakamoli, Linda ar veselīgu banānu saldējumu. Kristīne savukārt- ar plānajām pankūkām. Vēl ēdienkartē ir tvaicētas pākšu pupas un keto saldumi. Ja interesē citādi pagatavota vistas fileja, tad jāapciemo Lalītes blogs. Cepam.lv rosina pagatavot šokolādes torti ar maskarpones sieru. Uwa piedāvā cēzara salātu recepti ar garnelēm. Vidusjūras virtuves blogā brokoļu un puķkāpostu salāti ar karija mērci. Zitinas blogā aplūkojam kā pagatavot ceptas tīģergarneles. Un Lauras blogā lasām par kruasānu.

Aluspieredzes blogā aplūko De Molen Rasputin alu.

Un jā ēst negribas, tad var aplūkot trifeļu bildītes vai bildītes ar to, kā kokteiļdīdžejietes cienāja tautu ar kokteiļiem (vai varētu teikt- kokteilēm).

Pirms noslēdzošās, ceļošanas rindkopas palasīsim dažus rakstus, kuros stāstīts, gan par dabisko ģimeni, gan par Latvijas startup kopienas platformu, gan padomiem, kur iepirkt lētus materiālus un instrumentus, gan pamatvajadzības līdaku makšķerēšanas uzsākšanai.

Noslēgsim apskatu ar ceļošanu.

Kamēr vieni ceļo no Latvijas, tikmēr citi ceļo uz Latviju pavadīt ziemas brīvdienas. HMroads blogā par autostopēšanu Krievijā un turienes tukšajiem kūrortiem. Rožkalniem jauns raksts par piedzīvoto Ķīnā. Sapņumednieces blogā par piecām lietām, ko ņemt līdzi lidmašīnā. Tālbraucēja blogā jauns ieraksts par septiņām dienām Eiropā.

Un nobeigsim uz kareivīgas nots- trīs raksti: Par zemessargiem un ieročiem mājās, varabungas raksts zibens pa dibenu un zemessarga apkopotas atziņas no Ukrainas brīvprātīgā karotāja lekcijas.