Laimēts aifons un zaudēta digitālā draza.
Mēneša sākumā pienāca ziņa, ka vienā pirkumu loterijā esmu laimējis aifonu. Pirmā doma bija- jē, beidzot man ar paveicās! Pēc tam jau sāc domāt- ko man ar to laimestu darīt? Nav jau tā, ka smādēju jaunu tālruni, bet it kā visiem mājiniekiem tālruņi ir gana labi, bet pašam laukdarbnieka dzīvesveids liek izvēlēties pieticīgākus modeļus. Plus vēl tas, ka pieradis pie androīdiem, nu būs jālauzās ābolvidē.
Saņēmu laimestu un kādu nedēļu nomarinēju to atvilktnē, kamēr nonācu pie secinājuma, ka nav ko bremzēt un gan jau lauku darbi aifonam nekaitēs.
Tad nu vienā pēcpusdienā piesēdos pie abiem tālruņiem un ķēros pie visas mobilās iedzīves pārnešanas uz jauno aparātu. Nezinu, kas bija pie vainas- vai nu mani līkie pirksti, vai kāds digitāls klupiens, bet nepārnesās ne tuvu viss, ko vajadzēja. Kontakti aizgāja, whatsapps neaizgāja, programmas neaizgāja (tās saliku atsevišķi), bildes neaizgāja, utt.
Kamēr sēdēju un prātoju, ko darīt, nāca apskaidrība- varbūt man nemaz arī to visu nevajag? Nevajag man tās miljons bildes, vecos vatsapa čatus, kaut kādas senaizmirstas programmas un visu pārējo, kas velkas tev līdzi gadu no gada, no tālruņa uz tālruni. Vienreiz jau jāpārrauj tā digitālā nabassaite un jāatvadās no visiem digitālajiem atkritumiem, kas sen jau pārklājušies ar digitāliem putekļiem. Mēs taču jau sen netaisām fotogrāfijas, lai līmētu foto albumos. Mums ir ieradums pieglabāt tos krājumos- varbūt vēlāk noderēs. Noderēs bildes no pastaigas, video gabaliņš no kāda koncerta, smieklīgs uzraksts vai miljonpiecsimttūkstošastoņdesmitdevītsmukais saulriets. Varbūt vēlāk, pensijas gados, savedīšu kārtībā. Varbūt bērniem un mazbērniem būs interesanti. Nē! Nebūs! Viņiem pašiem jau ir tādu ‘’nezinu-kur-lai-šito-visu-grūž’’ bilžu kaudzes.
Vatsap čati ar vecu un neaktuālu informāciju, veci kontakti, vecas problēmas un to risinājumi…ļoti labs iemesls to visu aizmirst un sākt ar jaunu un tīru tālruni. Paņem to, ko tev vajag tagad un dodies tālāk.
Priekā! Es jau sen esmu par to, ka ir daudz kas jāmet laukā viskaspagaidmāmpaglabāts. Puika palīdzēja diezgan strikti nonākt man pie tā, ka ir tikai un vienīgi tas, ko varu vienā vieglajā mašīnā no vietas uz vietu pārtansportēt, aber telefons man pilda tikai un vienīgi telefona funkcijas, kā dakteris iesākumā jau bija parakstījis… Nekā lieka. ;)
Tas staipāmais jau nav ar aci redzams. Līdz ar to grūti aptvert, kad un kas tur ir sabāzies iekšā :)
Nestrīdos. Bet varu ieteikt to, ko pati daru. Es no mobilā visas bildes pārkopēju kompī, daļā no tām publiskojas ēterā. Pamanīji jau manā blogā reizēm to bilžu kvantumu.
Un tad no mobiļņika delitēju tās bildes un sanāk – nekā lieka.
Pie viena tās kompī ieliktās bildes izkasu uz flešku, kuru glabāju tik bilžām un lietoju nu ļoti reti..
Tik ieteikums.
Tieši tā – pirmais solis ir sev atzīties, ka esi vecu krāmu vācējs; nākamais solis ir izdzēst visu, bet pēc atzīšanās jau ir vieglāk
Apmēram tā arī sanāca :)
Man pārejot no Lenovo telefona uz Samsung reāli aizgāja nedēļa, kamēr visu saliku sev pa prātam. Nekādus foto gan nepārnesu, bet tikai saliku visu plus mīnus cik nu iespējams kā bija Lenovo, lai tāpat ir uz Samsung (izmantojot Nova launcher).
Man ar bija doma salikt +- kā vecajam tālrunim, bet beigās atmetu ar roku- lai iet viss pa jaunam. Izrādās, var ātri piešauties.
Es reizi gadā piesēžos un izeju cauri visām pagājušā gada bildēm. Dzēšu bez žēlastības, atstāju tās, kuras tiešām ir vērts vēlāk apskatīties. Tad viss tiek noglabāts datorā un uz bekapa hdd, bet no telefona izdzēsts nafig. Vacapiem arī laiku pa laikam eju cauri, arī īsziņām.
Jā, šis laikam būtu pareizs gājiens. Citādi tik fiksi apaug ar visādu drazu, ka nemaz neredz ne galu, ne malu.
To “varbūt kaut kad, kad būšu pensijā…” – nemaz nesāciet, aizmirstiet, nocērtiet jau saknē. Ticiet uz vārda – nav vēlēšanās tam veltīt laiku. Es jau nu tagad zinu- mēnesis pagājis un nekas nav izdarīts.
Mēnesis jau tikai tāds standarta atvaļinājums, kad knapi pagūsti izpūst darba gaitās ievilkto gaisu no vaigiem :)
Īstenībā diezgan bēdīgi, ka 99% nevarētu bez tā visa izdzīvot
Tu domā bez tiem foniem un huawejiem vai kā tur to visu kompāniju nesauc rokās? Zini, mana paaudze kaut kā iemanījās izdzīvot un pat bērnus saradīt un daudz ko citu sastrādāt.
Tiesa, nu jau esmu izlaidusies un diena bez kompja ir zaudēta reizēm (nu vajag vismaz stundiņu dienā ieblenzt). Bet mobilo lietoju tik tā paredzētajai – saziņas – vajadzībai. Labi, vēl pabilžojos reizēm. Jo vieglāk nekā ar oriģinālo fočuku.