lembergs.jpg

Aivars jau kādu brīdi atrodas apcietinājumā un pagaidām nekas neliecina, ka apcietinātāji viņu izlaidīs laukā. Laikam ir pamatotas bažas par Aivara gaitām brīvībā.
Izskatās, ka paralēli nedraugiem, Aivaram ir arī diezgan daudz draugu, kuri grib viņu dabūt uz brīvām kājām. Ik pa laikam pavīd informācija par Aivara advokātu centieniem un paņēmieniem. Arī par ”neitrāliem” parastās un neparastās sabiedrības pārstāvjiem- vieni dzied dziesmiņas, kamēr citi raksta vēstules un sit sev pie krūts sakot,- ka Aivars neko, viņš ir labs. Mēs par viņa labumu esam gatavi atbildēt ar saviem materiāliem līdzekļiem (LKK- 10 līdz 30minimālo mēnešalgu apmērā).
Jocīgi būtu, ja apcietinātāji piekristu šādai (iespējamai) summai, lai gan paši noraidījuši 1mlj Ls galvojuma naudu.

1mlj ir diezgan liels cipars, lai to vienkārši izvilktu no maciņa un nobērtu tiesnešiem uz galda. Šādu ciparu tāpat vien nemaksā.

Mani sāk mocīt neveselīga ziņkāre- kāpēc kādam uzņēmumam un uzņēmējam būtu jāmaksā liela galvojuma nauda par apcietinātu personu? Un kāpēc netiek nosaukti tie cilvēki, uzņēmumi un uzņēmēji, kuri esot gatavi samaksāt šādu drošības naudu? Ja jau advokāti izteica priekšlikumu par 1mlj Ls, tad ir/bija zināms, ka pozitīvas atbildes gadījumā, savāks šādu summu. Nekaulēsies taču pēc tam,- oi, mums te biku pietrūka. Ņemiet 724 tūkstošus, pārējo pēc algas.

Varbūt, ka darbojoties biznesā pa augstajiem plauktiem ir pieņemts, ka kolēģus, kompanjonus, konkurentus utml statusa īpašniekus, bēdu brīžos vajag izpestīt. Nezinu…, bet tad jau pieņemami būtu arī publiski iestāties par savu kolēģi, kompanjonu, konkurentu utml statusa īpašnieka aizstāvību. Ja jau galvo, tad ir arī pārliecība par godīgumu. Ja ir pārliecība par galvojamā godīgumu, tad pārliecinoši vajadzētu teikt, ka es, kā galvotājs esmu gatavs publiski apliecināt, ar sava kā cilvēka, uzņēmēja un uzņēmuma slavu un godu, ka man par šo cilvēku šaubas nav.

P.S.
Attēls ir atrasts internetā un tā autors man nav zināms. Ja kādam ir šāda informācija, tad, lūdzu, padalieties. Negribētos izmantot citu darbus nepieminot autorus.