Nosaukums: Veco vraku noslēpums
Autors: Laimonis Vāczemnieks
Izdevniecība: Liesma
Gads: 1978
LPP: 137

Par grāmatu
Vecā kuģu pulkstenī atrastā zīmīte ar trim vācu kuģu vārdiem un precīziem laikiem, trim puikām- Intam, Agrim un Modrim rosina apņemšanos izpētīt šīs zīmītes rašanās avotu. Viņi pat nenojauš, ka zīmītes izpēte var apdraudēt pat viņu dzīvības…


Vāczemnieka sarakstītais stāsts ”Veco vraku noslēpums” man bija šī gada lasāmo darbu sarakstā. Baidos kādu(s) apbēdināt, bet izskatās, ka pēc bibliotēkas apmeklējuma, mani nākamie grāmatu ieraksti būs no nepabeigtās bērnības sērijas.

Šo Vāczemnieka stāstu es dabūju iekļautu grāmatā ”Noslēpumu grāmata”, kurā ir apvienoti viņa trīs stāsti (pirmos divus stāstus šoreiz izlaidu. Jāatstāj arī kaut kas priekšdienām)- Līvsalas zēni, Atdodiet mammu, Veco vraku noslēpums. Ar vecajiem labajiem Edgara Ozoliņa zīmējumiem. Ehh, zīmējumi atsauc atmiņā bērnību, it sevišķi grāmatu ”Par mūsu sētas bērniem, indiāņiem un melno kaķi”….

Arī šoreiz bija indiāņi, bet tikai garāmejot. Veco vraku noslēpums ir par vēsturi un kuģiem. Protams, ar tā laika literatūras obligāto piedevu- pionieri, sarkanie… bet, ja tā labi piever acis, tad tas nemaz arī netraucē.
Jo stāsts tomēr ir par puikām. Par viņu vēlmi izzināt, meklēt piedzīvojumus un neatlaidīgi virzīties pretī atminējumam. Par spīti briesmām un bargajiem vecāku aizliegumam turēties no vrakiem tālāk.

Atzīšos- izbaudīju feinu detektīvu, kurš ne mirkli negarlaikoja vai nelikās pārlieku bērnišķīgs. Jā- pat lasīju ar interesi.

Stāsts nav ne morāli ne fiziski novecojis- droši var dot palasīt to arī mūsdienu jaunatnei, lai saprot, ka uz pasaules nav tikai Poters un vampīri. Jau ilgi pirms tiem bija pionieri :)

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.