Nosaukums: Troņu spēle
Autors: Džordžs R.R. Mārtins
Izdevniecība: White Book
Gads: 2012
Lappuses: 776

Par grāmatu-
Sāgas ”Ar ledu un uguni” pirmā grāmata, kurā pēc dažu gadu miera, Karaļvalstī atkal uzvirmo kaislības un cīņa par Dzelzs troni.

Saite uz izdevēja mājaslapu- grāmata Troņu spēle


Šī gada plānā biju nolēmis, ka izlasīšu pirmās trīs Džordža Mārtina grāmatas, bet vēl tik esot pirmās grāmatas sākumposmā sapratu, ka ar to būs par maz. Par maz, jo grāmata mani apbūra.
Pat neskatoties uz to, ka sākumā putroju varoņu vārdus un bija pat mazliet jāpiedomā, vai viņš ir viņš vai arī viņš ir cits viņš, tad jau grāmatu aizverot likās, ka varu mierīgi nosaukt kurš ir kurš. Likās, ka šie daudzie varoņi un varones man liks kārtīgi pamocīties, lai izsekotu straujajiem notikumiem, un līdz ar to arī varētu piebremzēt lasīšanas prieku. Bet nekā. Pieradu, iepazinu un sadraudzējos.

It kā vajadzētu nedaudz iepazīstināt ar grāmatā esošajiem notikumiem, bet baidos, ka ar ”nedaudz” var nepietikt. Tomēr 800 lappuses spraiga sižeta nav joka lieta. Saīsināt nozīmē nepateikt neko. Bet pamēģināšu.

Pie Ziemmalas valdnieka Edarda Stārka ierodas sens viņa draugs Roberts, kuram Edards palīdzēja piecpadsmit gadus atpakaļ iegūt visas karaļvalsts troni. Robertam ir viens lūgums- lai Stārks kļūtu par viņa labo roku un dotos līdzi uz Karaļostu. Nespēdams atteikt senajam draugam, Stārks dodas viņam līdzi uz dienvidiem, kur, pašam nenojaušot, tik ierauts troņu spēlēs. Tāpat kā visa viņa ģimene- sieva Ketlīna un viņa pieci bērni.
Tikmēr ārlaulības dēls Džons, pēc paša vēlēšanās, iestājas dienestā uz Mūra, kur aukstumā un drūmās priekšnojautās palīdz sargāt karaļvalsti no tumšajiem ziemeļu mežos mītoša ļaunuma.

Protams, tur bija arī citi tēli un vēl citas sižeta līnijas, bet kā jau teicu- īsi par svarīgāko.

Katrā ziņā es noliecu galvu to cilvēku priekšā, kuri no tumšajiem viduslaikiem spēj uzburt tik interesantu stāstu. Savienojot pareizajās proporcijās romantisko britu bruņinieku laikmetu ar fantāzijas pasaules radībām un to visu pārkaisot ar neapšaubāmi lielu autora talantu, mēs iegūstam grāmatu, kuru neizlasītu nemaz nav tik viegli nolikt malā.

Tagad tik jāapbruņojas ar pacietību līdz tikšu pie nākamās sāgas grāmatas. Pat nezinu vai ir labāk lasīt uzreiz, vai ieslēgt kādu pauzi, lai šī grāmata labāk nosēžas prātā?

Tomēr ir divas lietas, kas man uztrauc grāmatas sakarā: pirmkārt- vai autoram izdosies noturēt sausu puveri vēl sešām tikpat biezām grāmatām; un otrkārt- kur es savā grāmatplauktā atrodu vietu vēl sešām biezām sāgas daļām?

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.