staburaga_berni

Nosaukums: Staburaga bērni
Autors: Valdis
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 1983
LPP: 262

Par grāmatu
Stāsts par divu lauku zēnu draudzību un kādas saimniecības dzīvi 19.gadsimta beigās laukos, Daugavas krastos blakus Staburagam.


Šo grāmatu es biju lasījis bērnībā. Vismaz sācis lasīt. Bet vai es tiku līdz finišam, to gan neatceros. To, ka biju lasījis, piefiksēju, kad dažas nodaļas biju piebeidzis. Lai vai kā- šī gada lasāmajā sarakstā tā bija ielikta Un priecājos par katru grāmatas nodaļu. Viss bija tik feini, tik sirsnīgi, tik draudzīgi, ka taisni vai pašam sagribējās tikt tajā 19.gadsimtā un kā mazam puišelim skraidīt pa laukiem, pļavām, vēžot, makšķerēt, likt naktsāķus, redzēt Staburagu…

Diemžēl, esmu tajā paaudzē, kas nekad šo grandiozo veidojumu Daugavas krastā neredzēs. Ar to jāsamierinās un tas jāizbauda kādā literārā darbā. Valda ”Staburaga bērni” noteikti ir tāds darbs, kurš sniedz sirsnīgu un vizuāli krāšņu ne tikai Staburaga, bet arī visas tā laika dzīves un sadzīves atspoguļojumu. Un tas viss pamatā ar divu puišeļu acīm un prātiem.
Te var atrast ne tikai puiku rotaļas, kautiņus un atpūtu. Te ir arī Ziemassvētki muižā pie kungiem, lauku darbi, skola un dažnedažādas teikas un nostāsti par Staburagu, kas veiksmīgi tiek iepīti stāstā.
Jūtu, ka šis darbs arī būs viens no tiem, kas tiks lasīts priekšā bērniem.

Pārsteidza abu puišeļu prātīgums un vēlme būt patstāvīgiem. It kā rotaļas un nebēdnīgas idejas bija pašsaprotamas, bet tajā pat laikā viņu sapratne par lietām, nostāstiem un paklausību vecākiem bija kā papildus desmit gadi viņu vecumam.

Šo stāstu burtiski var izbaudīt un priecāties par to. Gluži kā laba vēstures grāmata, kur prieku raisītu lasīšana par mūsu senču varonīgajām cīņām, drosmīgajiem cīnītājiem, lepnajiem vadītājiem.

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.