Nosaukums: Spriedums
Autors: Deivids Elliss
Izdevniecība: Kontinents
Gads: 2017
LPP: 480

David Ellis – Life Sentence.,2003.
Tulkojums latviešu valodā- Jāzeps Springovičs

Par grāmatu-
Grānts Talijs nolēmis kandidēt uz štata gubernatora posteni. Viņam ir spēcīga un uzticama komanda. Ir pat vēl kas- viņa rokās ir trumpis, kas ļautu iznīcināt sīvāko konkurentu un izslēgt viņu no cīņas.
Bet sākas neizprotamu notikumu virkne ar slepkavībām, kurās tiek ierauti uzticamākie Talija līdzgaitnieki. Ir viens solis līdz viņa politiskās karjeras beigām un, it kā ar to nepietiktu, pamazām izgaismojas vēl kāds notikums no viņa jaunības.

Kontinenta izdotajiem detektīvkrimiķiem ir viena laba īpašība- tie ātri lasās, viegli panesami un dažbrīd trāpās patiešām interesanti gabali. Protams, kamēr pats neizlasīsi, tikmēr neuzzināsi vai izvilki pilno lozi. Un grāmatas vāku apdruka šoreiz nepalīdz. Pie tam- grāmatas vāka aizmugure mazliet samelojās par notikumiem, bet tas ir sīkums.

Džons Solidejs ir aizņemts cilvēks- viņam jākārto topošā štata gubernatora papīri, atskaites, jākontrolē naudas plūsma, jāorganizē tikšanās, un daudz kas vēl. Tāpēc viņš retāk parādās savā jurista praksē un tāpēc no viņa aizgāja sieva. Bet karjera ir svarīga. Kā nekā Grānts Talijs ir ne tikai ietekmīga figūra, bet arī viņa jaunības dienu draugs. Un Talijs viņam pilnībā uzticas.
Džonam izdevies uzrakt ko tādu, kas ļautu iznīcināt Talija konkurentu, bet seko neizskaidrojamu notikumu virkne, kuras rezultātā nu ir apdraudēta ne tikai Talija politiskā nākotne, bet arī paša Džona turpmākā dzīve. Patiesības noskaidrošanai ir maz laika un tas pats jādala ar priekšvēlēšanu cīņu.

Grāmata ir ieturēta labākajās detektīvžanra tradīcijās- sliktais nav zināms, notikumi mainās strauji un visi ir lielās sprukās. Pluss vēl pieliek klāt kādu tumšu noslēpumu no pagātnes. Tā teikt- agri vai vēlu, bet skapī skeletu atradīs. Mana lasīšanas interese beidzās, kad pamanīju tekstā šifrētu vainīgo. Varbūt tas ir par skaļu teikts, ka interese beidzās, bet interese nedaudz pārprofilējās un tagad bija jādomā vai tas ir darīts ar nodomu vai autoram nejauši sanāca. Jo stāsts ar to zaudēja- vainīgais ir zināms. Visu laiku gan nācās piedomāt- vai tik nav ”iebarots” nepareizais vainīgais?
Kopumā stāsts, neskatoties uz diezgan vienkāršo un ne pārāk oriģinālo sižetu, ir interesants un labi pasniegts. Uz dažiem vakariem sanāks laba izklaide.

Grāmatas vērtējums: 7/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.