Nosaukums: Sieviete logā
Autors: A.Dž.Finns
Izdevniecība: Kontinents
Gads: 2018
LPP: 432

A.J.Finn– the woman in the window.,2018.
Tulkojums latviešu valodā- Gunita Mežule

Par grāmatu-
Anna Foksa dzīvo lielā mājā Ņujorkā. Viņai ir bail iziet ārā, tāpēc viņa zaudējusi savu psihiatres praksi, zaudējusi savu ģimeni, zaudējusi interesi par ārpasauli. Lai gan kaimiņi viņu interesē- viņa tos vēro aizejot uz darbu, atnākot no darba, pa logiem redz viņu ikdienu mājās.
Līdz vienu dienu viņa, nesen ievākušo kaimiņu mājā, pamana slepkavību- kaimiņiene ar sirdī iedurtu nazi noasiņo viņas acu priekšā.
Bet neviens viņas stāstam nenotic. Kā nekā Anna jau labu laiku dzer zāles, kuras var radīt halucinācijas. Arī alkohols tiek lietots. Un esot iesprostota četrās sienās jau ilgu laiku, viņa varbūt tikai vēlas pievērst sev uzmanību.

Otrais trilleris pēc kārtas. Ja sākumā likās, ka var sanākt trilleru pārdozēšana, tad tagad varu teikt- dodiet vēl!

Anna Foksa ir psiholoģijas doktore, bet šobrīd viņa jau gandrīz gadu nepraktizē, jo viņai ir agorafobija. Tā nu viņa, baidoties iziet ārā no savas lielās Ņujorkas mājas, ikdienā spēlē šahu internetā, pasūta produktus internetā, konsultē tādus pašus bēdubrāļus internetā un… un vēro kaimiņus. Pēdējā nodarbe viņai sevišķi labi iet pie sirds.
Vienu dienu viņa pamana, ka pretējā mājā, kur nesen ievācās jauni kaimiņi, kāda strīda laikā tiek sadurta kaimiņiene. Neredzēja ne slepkavu, ne arī kādus citus lieciniekus. Tikai kaimiņieni, kura noasiņo acu priekšā.
Mēģinot tikt pāri bailēm, viņa steidzas palīgā, bet iziešana no mājas bija lielāks pārbaudījums kā varēja gaidīt.
Ieradusies policija neatrod nekādas liecības viņas teiktajam. Arī kaimiņi dusmojas, ka tiek novēroti un nemitīgi izspiegoti. Kā nekā Annas dzīvesveids, pārciestais stress, zāles savienojumā ar vīnu var iedarbināt iztēli un pamatīgi pat to sagrozīt. Vai arī tāds ir Annas mērķis?

Es biju sajūsmā par ”Astoto nakti”, bet par šo darbu esmu vēl lielākā sajūsmā- tiešām bija grūti atrauties no grāmatas. Un nebija liela nozīme, ka pusizlasītu grāmatu aizver, lai varētu pabeigt rīt (gulēt taču ar jāiet!)- tāpat nākas domāt par visu to, kas tur noticis un kas varētu sagaidīt. Tas, ka kaut kas tur noteikti būs, ir vairāk kā skaidrs. Tad nu ilgi nākas lauzīt galvu, lai mēģinātu atkost autora domu gājienu. Atzīšos- visu biju izdomājis, bet tāpat autors mani beigās apspēlēja. Pie tam diezgan meistarīgi.

Neskaitot filigrāni nostrādāto stāstu no sākuma līdz pat beigām, autors pelnījis uzslavu arī par stāsta varoņiem un asprātīgajiem un raitajiem dialogiem. Varoņi bija ļoti dzīvi un viegli nolasāmi. Kombinācijā ar rotaļīgi vieglo tekstu grāmata lasījās ātri un ar neatslābstošu interesi līdz pat pēdējām lappusēm. Jo ”hop” ātrāk pateikt nesanāks. Te viss nav kā izskatās.

Grāmatas vērtējums: 9/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.