Nosaukums: Radio Popovs.
Autore: Anja Portina.
Izdevējs: Jānis Roze
Gads: 2022
LPP: 296

Anja Portin ”Radio Popov”., 2020.
Tulkojums latviešu valodā- Anete Kona

Par grāmatu
Daži vecāki pienācīgi nerūpējas par saviem bērniem- kāds pārāk daudz strādā, vēl kāds dzer, cits atkal dodas komandējumos. Un bērni paliek vieni. Vieni bez draugiem, dažreiz bez pārtikas un elektrības. Tad nu viņiem nekas cits neatliek, kā grūtsirdīgi nopūsties. Un tad notiek brīnums- viņiem kāds atnes gardu ābolu vai siltu zeķu pāri. Arī Alfrēdam kāds atnesa ābolu. Un Alfrēds nolēma sekot noslēpumainajam labdarim un nonāk Amandas Ābollapas mājā, kur starp daudzajām kastēm viņš nejauši atrod vecu radio raidītāju. Un viņš nolemj veidot radio pārraides visiem novārtā pamestajiem bērniem.

Šo grāmatu pamanīju vairāku grāmatu blogeru aprakstos un nolēmu, ka nedrīkstu atpalikt no kolektīva. Un tā kā bērnu grāmatas man patīk, tad divtik liels iemesls izlasīt šo grāmatu.

Šis ir burvīgs un ar milzīgu labestību pārpildīts darbs. Uzslavas par interesanto domu- jutauši, kuri pamana un rūpējas par novārtā atstātiem bērniem, un par labsirdīgo un humorīgo izpildījumu- bērnu gājieni, jocīgie jutauši un Amandas abi mīļdzīvnieki. Tas viss raisīja tādas siltas sajūtas un domas. Protams, pieauguša cilvēka uzkrātie gadskaitļi darīja savu- visu laiku bija arī tāda skaudra un varbūt pat nedaudz pārmetoša sajūta par vecāku būšanu. Kad tu esi nemitīgos darbos, savu problēmu risināšanā un izlīdzēšanos ar ekrāniem. Kad vecāki ir klātesoši un tajā pat reizē promesoši. Kā rezultātā bērns grūtsirdīgi un vientulīgi nopūšas… Lai arī grāmata pamatā ir pozitīvi lādēta, tomēr sava daļa ar smeldzi tiek.

Autore ar Alfrēda tēlu ļoti spilgti izcēla visu ”aizmirsto” bērnu sāpi- ka viņi jau neprasa daudz, viņiem nevajag to ekrānu vai spīdīgo rotaļlietu (nu, vajag, bet tas var pagaidīt), bet viņiem vajag kādu, ”kurš domā par tevi, kad tu ej gulēt un aizver acis”.

Grāmatas tēli ir burvīgi un pats stāsts lasās vienā elpas vilcienā. Patika tas senatnīgais pieskāriens- jūtūbes laikā izmantot vairāk kā simts gadus vecu uzparikti un sasniegt ļoti labus rezultātus, kuri netiek mērīti tūkstošos skatījumos un naudā, bet sirsnīgā kopā būšanā Ziemassvētkos.

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.