Prom

Nosaukums: Prom.
Autors: Maikls Grānts
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2014
LPP: 493

Par grāmatu-
Vienā acumirklī visi pieaugušie ir Prom! Visi, kuri ir vecāki par piecpadsmit gadiem ir pazuduši. Vienalga kur bijuši vai ko darījuši- viņi ir Prom. Palikušie, sākot no zīdaiņiem līdz četrpadsmit gadus veciem skolniekiem, nezina vai tas noticis visur vai tikai viņu pilsētā, jo nav ne internets, ne televīzija, nedarbojas tālruņi un no ārpasaules viņus atdala nez no kurienes uzradusies milzīga siena.
Vietējie kaušļi ātri pakļauj sev pārējos bērnus un it kā ar to būtu par maz, pie viņiem ierodas arī netālās Koutsas mācību iestādes ne tie labākie kadri.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Maikls Grānts- Prom.

Maiklu Grāntu iepazinu lasot viņa BZRK. Tā kā patika šis darbs, tad nolēmu izlasīt arī Prom. Un tikai pēc grāmatas izlasīšanas es uzzināju, ka ir vēl 5(!) turpinājumi. Neko darīt, āķis jau ir norīts un atliek tikai gaidīt nākamo daļu iznākšanas laikus.

Jau pats grāmatas apraksts gribot negribot lika vilkt līdzības ar Mušu valdnieku. Arī lasot pirmās nodaļas, vairākkārt sevi pieķēru pie domas, ka savā prātā velku paralēles ar notikumiem un personāžiem. Bet pamazām to atmetu. Precīzāk- tas pats atmetās. Jo notikumi aizgāja pavisam citās sliedēs. Ar ”pavisam” es domāju nežēlīgākās, mistiskākās, un varbūt arī mazliet aizraujošākās. Jo notikumi te risinās ar citu vērienu- te puišeļi nepūš gliemežvākā. Te nogalina, sakropļo, pazemo…. Te klāt nāk elektrizēts kupols, kas norobežo pilsētiņu un tās apkārtni un pārējās pasaules. Te dzīvniekiem parādās mutācijas. Te cilvēkiem ir īpašas spējas, kuras nedarītu kaunu vislabākajiem komiksu supervaroņiem. Te ir augsne pamatīgi savērptiem notikumiem

Un notikumi te arī tiek vērpti pamatīgi- pat īsti nespējot attapties no viena pēkšņa notikuma, blakus stājas cits, ne mazāk pēkšņs. Un tad vēl, vēl… Temps ir pamatīgs, un, lai arī iekšējā balss saka, ka beigas tu pamatvilcienos nojaut, tomēr ik pa laikam negaidīti notikumi vai personāži šo iekšējo balsi tev pašķoba. Un tas pamatīgi traucē atrauties no grāmatas iekams tā nav izlasīta.

Nemaz nešaubos, ka autoram pietiks noturēt šo tempu visās sešās grāmatās, jo jau ar pirmo grāmatu viņš ir ielicis pamatīgus pamatus- dzīvnieki mutanti, īpašās spējas, kuras attīstās un rodas no jauna, ierobežota pārtika, noslēpumainais M.P., Tumsa… Tas viss sola tikpat dinamiskus notikumus un tikpat aizraujošu sekošanu līdzi bērnu dzīvei zem kupola arī turpmāk.

Pirms ķeraties pie grāmatas lasīšanas, atcerieties- autors te nevienu nežēlo. Te nav varonis, kuram veicās it visā. Te nav žēlastības pret mazuļiem un meitenēm. Te nav pietāte pret asinīm un vardarbību. Te nav gaidīta piecpadsmitā dzimšanas diena. Te nav rūpes par vājākiem un domas par rītdienu. Te nav pieaugušo. Tas viss ir Prom.

Grāmatas vērtējums: 8/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.