Nosaukums: Pārpildītais šķirsts.
Autors: Džeralds Darels
Izdevniecība: Zinātne
Gads: 1977
LPP: 352

Sērija: Apvārsnis
Gerald Durrell– The Overloaded Ark ., 1953; Catch Me a Colobus.,1972.
Tulkojums latviešu valodā- Helma Lapiņa

Par grāmatu-
Divi Džeralda Darela stāsti par zvēru ķērāja darbu un sava zvērudārza uzturēšanu kā arī dažādi atgadījumi ar dzīvnieku izturēšanos un viņu kopšanu.

Bērnībā Darels tika lasīts daudz. Un laikam tas daudz bija arī attiecināms uz pārlasīšanu. Tad nu nolēmu noriskēt un pārlasīt visu Darelu vēlreiz. Un arī to, kas izdots vēlākā laikā. Pēdējais gan tiks lasīts pirmoreiz.
Tas nolēmums gan bija ar vienu piebildi- ja man Darels patiks joprojām.

Grāmatā ir divi stāsti par to, kā Darels ar savu komandu dodas uz Āfriku ķert zvērus savam un arī citiem Lielbritānijas zvērudārziem. Īsās nodaļās aprakstīta zvēru ķeršana, to uzturēšana, dzīve Āfrikas mežos, vietējie cilvēki un grūtības ar sava zvērudārza uzturēšanu. Un gandrīz katra nodaļa ir ja ne ar jautru notikumu, tad noteikti cilvēcīgu un labestību pilna. Protams, netrūkst arī skarbāku vārdu par cilvēku darbiem dabas [ne]saglabāšanā, uzvedību zvērudārzos un attieksmē pret dzīvo dabu vispār.

Laikam saņēmu no grāmatas visu to, ko gaidīju. Un itin nemaz nesabojāju atmiņas par autoru, viņa stilu un viņa darbiem (pagaidām- darbu). Viss bija jauki, jautri un gandrīz tikpat labi kā bērnu dienās. Jā, bija vienkāršs teksts, īsi teikumi un jau gandrīz sajūtams, ka atkal kaut kas ies greizi, bet tāpat viss būs pozitīvi. Un tajā pat laikā nevarēja nejust no lappusēm nākošo mīlestību pret dzīvo dabu, sava darba patiku un apbrīnojamo pieķeršanos jebkurai dzīvai radībai. Un nav svarīgi vai tā maza, liela vai saskrāpējusi un sakodusi savu barotāju.
Vienīgi, kas īsti nepatika bija otrā stāsta ietveršana grāmatā- tas, lai arī bija par zvēru ķeršanu, tomēr bija nedaudz no cita laika un nedaudz prasījās kāds cits, hronoloģiski piemērotāks stāsts. Vai arī vispār iztikt bez otra stāsta, to izdodot atsevišķā grāmatā.
Bet tas ir sīkums- Darels ir sevi pierādījis kā man mīļš rakstnieks gan bērnībā, gan nedaudz vēlāk. Un līdz ar to skaidrs, ka tuvākajos gados sev lasāmlistē jāparedz vieta arī Darelam.

Grāmatas vērtējums: 8/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.