[su_highlight background=”#e5e3d4″]#2- 30 dienu izaicinājuma raksts[/su_highlight]

Nosaukums: Pārbaudes akmens.
Autors: Eriks Frenks Rasels.
Izdevniecība: Zinātne
Gads: 1978
LPP: 360

Sērija: Fantastikas pasaulē

Par grāmatu-
E.F.Rasela fantastikas stāstu krājums, kurā apkopoti vienpadsmit viņa stāsti.

Šogad lasāmajā sarakstā ieliku piecas sērijas ”Fantastikas pasaulē” grāmatas. Un izvēle bija gaužām vienkārša- tās, kuras ir dabūjamas bibliotēkās, tās arī ņemšu un lasīšu. Izskatās, ka šai grāmatai es varētu būt pēdējais lasītājs- līmētās lapas atlēca no vākiem pie katra šķīriena.
Žēl, bija jauki stāstiņi.

Es laikam varētu sadalīt grāmatu divās daļās- vienā daļā stāsti, kuri man patika, bet otrā- kuri patika mazāk. Tādas klajas muļķības un pārlieku liela ideoloģiska potēšana te nebija. Pāris vietās gan mazs īlentiņš izdūrās no maisa, bet kopumā jāsaka, ka ļoti pieklājīgs fantastikas stāstu krājums.

No tās daļas, kas patika, es gribētu izcelt ”Ilgās nakts beigas”, ”Es liecinu” un ”Mazliet smēreļļas”. Pieklājīgi arī priekš mūsdienu lasītāja. Dažos stāstos gan perfokartes spēlēja lielo lomu nākotnē, bet ko lai dara- kaut kas jau vienmēr velkas līdzi no sava laika (dažiem stāstiem drīz paliks astoņdesmit…), kas neļauj fantastam pārāk drosmīgi izpausties.

Laikam pāris stāstiņi bija ierindojami ne tikai pie fantastikas, bet arī pie jautrības- ar smieklīgiem gājieniem un uzjautrinošām beigām. Un pareizi ir- vai tad visai fantastikai jābūt nopietnai? Gan jau bez smieklīgiem atgadījumiem Kosmosa iekarošanā neiztikt. Un, kas būtiski- par vienu šādu jautru stāstu (Pazudušais aparāts) viņš savulaik saņēma Hugo prēmiju.

Grāmatas vērtējums: 8/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.