Nosaukums: Ogļu kalna bibliotēka
Autors: Skots Hokinss
Izdevniecība: Prometejs
Gads: 2017
LPP: 430

Scott Hawkins– The Library at Mount Char.,2015.
Tulkojums latviešu valodā- Vilis Kasims


Par grāmatu-
Karolīna, tāpat kā viņas tagadējie jaunie brāļi un māsas, kādu laiku atpakaļ bija parasti amerikāņu bērni. Viss mainījās, kad viņus adoptēja Tēvs un sāka mācīt par bibliotekāriem- katram bērnam savs katalogs, katram savas zināšanas un spējas. Tēvs viņus māca stingri un nežēlīgi. Jo Tēva ienaidnieki ir vēl nežēlīgāki.
Kādu dienu Tēvs pazūd un ieeja Bibliotēkā ir nosprostota. Nu jaunajiem bibliotekāriem ir jāizdomā plāns, lai atrastu tēvu un aizsargātu Bibliotēku.

Ja redzi sajūsminātas atsauksmes par kādu grāmatu, tad gribot negribot pieskaiti to pie sava lasāmā saraksta. Nevar taču dzīvot ar apziņu, ka esi palaidis garām labu grāmatu! Pie tam, ja sasolīta intriga, noslēpumi un rotaļas ar nezināmiem lielumiem. Skaidrs, ka jālasa.
Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu- mana atsauksme būs liekama turpat, kur citu sajūsminātās.

Karolīnai, kā jau valodu pārzinošai, ir jādodas pie parastajiem amerikāņiem un jāatrod gan vieta, kur viņai ar brāļiem un māsām pārlaist šo laiku, gan jāpalīdz atrast kāds risinājums viņu problēmai. Jo Tēvs ir pazudis! Viņu nevar atrast ne starp dzīviem, ne mirušiem, ne Amerikā, ne Āzijā. Un kāds Bibliotēkai priekšā ir nolicis neredzamu barjeru, kura var kļūt nāvējoša, ja tai tuvosies. Un Tēvam netrūkst ienaidnieku, kuri vēlas dabūt savā īpašumā Bibliotēku ar visiem tās rakstiem.
Bet rakstos slēpjas ne tikai zināšanas- tie ir arī spēks ar kuru palīdzību var pakļaut otru, iemācīties visas pasaules valodas, sazināties ar zvēriem, atdzīvināt mirušos un pat apciemot garu valstību.

Grāmatai ir milzumdaudz plusu, tos visus uzskaitīt nozīmē sadrukāt pārāk nogurdinošu palagu. Pietiks, ja teikšu, ka vide un tēli ir ļoti labi noslīpēti. Jā, bija pāris neveikli brīži, bet tur drīzāk mana piekasīšanās, ne grāmatas vaina. Un pats stāsts, lai arī brutāls, ir vienkārši burvīgs. Tāds cilvēcīgs un cilvēcības pilns, ka tīri vai sanāk aizmirsties par tiem aptvertajiem mērogiem un nemaz negribās likt pie fantastikas.

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.