Mulku_princis

Nosaukums: Muļķu princis. Sarkanās karalienes karš. Pirmā grāmata.
Autors: Marks Lorenss
Izdevniecība: Prometejs
Gads: 2015
LPP: 368

Par grāmatu-
Džalens Kendets, lai arī ir Sašķeltās impērijas princis, vairāk dzīvojas pa azartspēļu vietām, cīkstoņu arēnām un sieviešu guļamistabām, nekā pavadot dienas pilī.
Reiz pilī tiek ievests sagūstīts liela auguma normaņu kareivis Snorre var Snagasons un karalienei izstāsta par Mirušo karali un viņa centieniem savākt mirušo armiju. Džalens Snorrē pamana iespēju tikt vaļā no kreditoriem, bet liktenis un Nerunīgā māsa izspēlē savu kārti un nu Džalens ar Snorri ir saistīts ar burvestību un ir spiesti doties uz ziemeļiem.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Marks Lorenss- Muļķu princis

Jau ar pirmajām lappusēm sapratu, ka Džalens ir tas, kurš man liks iemīlēt šo grāmatu. Viņš bija kārtīgs (laikam šis bija jāliek pēdiņās) grāmatas varonis, kurš ar savu pofigista attieksmi pret visu un visiem spēja vienlaikus gan izklaidēt sevi, gan lasītāju. Ne viņš uztraucās par kādu, ne viņš kautrējās par to, ka bīstamās situācijās var pieslapināt bikses. Lai gan- viņš vienmēr centās pirms šādām situācijām laikus iztukšot pūsli pieklājīgākā veidā. Jā, un vēl viņš labi skrien, jo cīnītājs viņš ir vājš, tāpēc iemanījies no neizbēgamām nelaimēm vienkārši aizbēgt.
Turklāt viņš ir princis, lai arī tikai desmitais pēc kārtas, vai vēl tālāks, ja kārtību jautātu Sarkanajai karalienei- viņa vecmāmiņai. Bet tas galīgi viņam netraucēja savtīgos nolūkos izmantot savu prinča vārdu- gan pilī, gan ceļojot, gan pie meitenēm.

Nu kā lai neiepatīkas tāds tips!

Pilnīgi pretstats ir Snorre- viņam patīk cīnīties un viņš nebaidās no varoņdarba. Briesmām viņš skatās taisni acīs, jo spēka un cīņasprasmē viņam reti kurš var līdzināties.

Turklāt, lai arī Džalens it kā skaitās pirmā vijole, stāsts vairāk ir par Snorri- par viņa ģimeni, par viņa dzimteni, par viņa nelaimi. Tā kā Džalens, kārtējo reizi bēgot no nelaimes, uzskrēja lācim, tas ir- Snorrem virsū, un burvestība tieši tajā mirklī teica ”Hop!”, tad Džalenam nekas cits neatlika kā būt daļai no Snorres stāsta un pie reizes veidot to, ceļojot uz skarbo ziemeļu nostūri, kur atrodas Melnais forts.

Grāmata ar daudz mazām rozīnītēm- mīklām, pavērsieniem, personāžiem un atbildētiem jautājumiem. Viss ir tieši tik daudz un tik labi, lai lasītāju nelaistu vaļā līdz vākam un beigās vēl liktu nopūsties: jau viss?!

Vienīgais, kas man pietrūka- lielāka skaidrība par tiem ļaunajiem, varenajiem un nodevējiem. Var jau būt, ka vienkārši man kāds kadrs paslīdēja garām. Vai arī tas viss atklāsies palēnām un normētās devās- kā nekā šī ir tikai pirmā grāmata.
Visādi citādi- Muļķu princis ir ekselenta grāmata, kuru pēc izlasīšanas, jānoliek plauktā pie labajām un interesantajām grāmatām.

Grāmatas vērtējums: 9/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.