peregrine

Nosaukums: Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem
Autors: Rensoms Rigss
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2013
LPP: 352

Par grāmatu
Džeikobs ir sešpadsmit gadus vecs zēns, kurš dzīvo Amerikā un ir tāds pats kā citi viņa vecuma pusaudžu. Vienīgais, kas Džeikobam ir īpašs tas ir viņa vecaistēvs- kurš Džeikobam jau no agras bērnības stāstīja dažādus neticamus stāstus par savu bērnību.
Pirms savas mīklainās nāves vectēvs pagūst Džeikobam dot uzdevumu- doties uz kādu salu Velsas krastos un uzzināt visus vectēva noslēpumus.

Saite uz izdevēja mājaslapu- grāmata Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem.


Grāmata, kas savu stāstu ne tikai stāsta ar burtiem, bet rāda arī ar bildēm. Stāsta uzskatāmi, aizraujoši un nedaudz šausminoši. Stāsta tā, ka lasot nav skaidrs, kas radies pirmais- stāsts vai bildes?
Vectēva stāstus Džeikobam bērnībā bija interesanti klausīties, bet ar laiku piezagās tā lielā šaubu ēna un pusaudžu gados ne tikai Džeikobs vien domāja, ka vecaistēvs jau kādu laiku ir sajucis prātā. Un gluži tāpat kā par vecotēvu, arī par Džeikobu bija tādas pašas domas pēc traģiskās vectēva nāves. Jo neba nu kāds saprātīgs cilvēks pieņems, ka Džeikobs redzēja, kas nogalināja vecotēvu- briesmonis ar milzīgiem ilkņiem un vēl milzīgākām mēlēm. Trim mēlēm.
Tā nu visi ar rūpju pilniem skatieniem palīdz Džeikobam atgūties. Gala beigās Džeikobs nolemj doties uz salu, kur vectēvs pavadīja daļu jaunības- lai izpētītu taisnību par vectēvu, pats izrautos no savas drūmās ikdienas un atbrīvotos no uzmācīgiem sapņiem.
Tikai tā sala ne tuvu nav kūrorts un pamazām atklājot sabumbotā bērnunama likteni, Džeikobs saprot, ka vecātēva stāstītais un rādītais bildē nav nekādas pasakas.

Grāmata lasās ļoti viegli un autors nav iesprindzis uz gariem aprakstiem vai smalkiem raksturojumiem. Laikam to visu atstājot bagātīgajam bilžu klāstam. Bet ar to ir nedaudz par īsu, jo prasījās kas vairāk par dažām sausām piezīmēm ko katrs no brīnumbērniem ir spējīgs. Jā, tas tika minēts, bet ne pasvītrots vai izcelts. Un līdz ar to zuda tā labi izveidotā (un mazliet šausminošā) gaisotne, kas bija jūtama grāmatā līdz pat Džeikoba un lādes cīniņam. Pēc tam prelūdija pierima un sākās visnotaļ noplicināta virzīšanās uz finišu.
Par to finišu ir jārunā nosacīti, jo jau nākamā gada sākuma tiek solīta grāmatas nākamā daļa. Arī filmu veidotāji pamanījuši grāmatas potenciālu (ar pašu Timu Bērtonu pie stūres). Tā kā varam gaidīt (es ceru) aizraujošu turpinājumu, jo potenciāls ir. Pat ļoti liels.

[xrr rating=8/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.