mezonigā puse

Nosaukums: Mežonīgā puse
Autors: Sallija Grīna
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
LPP: 400

Sally Green
Half wild
2014
Tulkojums latviešu valodā- Ieva Elsberga


Par grāmatu-
Neitans ir palicis viens un, domājot par mīļotās Annalīsas glābšanu un savu labāko draugu Gabrielu, viņam ir gan jākaļ plāns tālākai darbībai, gan jāuzmanās no medniekiem.
Kādu dienu viņu uzmeklē burve Vana un piedāvā viņam darījumu no kā Neitanam grūti atteikties- tas ne tikai ļautu izglābt draugus, bet arī atjaunotu kārtību, ko ļaunprātīgi izjaukusi Padomes vadība.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Sallija Grīna- Mežonīgā puse
Citātbildes aplūkojamas šeit- #lasuMežonīgāPuse.

Triloģijas pirmā grāmata ”Tumšā puse” bija interesi gana noturoša un skaidrs, ka jāizlasa arī nākamā daļa.
Pirms otrās grāmatas lasīšanas biju nolēmis, ka neatsvaidzināšu atmiņas par pirmās grāmatas notikumiem- paļaušos uz savu atmiņu un varbūtību, ka autore būs iepinusi iekšā kādu nebūt iesildošu ievadu. Ievads, atšķirībā no atmiņas, it kā bija, bet ar visu to pirmās lappuses pagāja kā pa tumsu taustoties un mēģinot atcerēties, kas gan tur notika un, kas gan tur tiek gatavots. Mazpamazām iesilu un grāmata jau lasījās raitāk.

Neitans dzīvo viens pats savā meža alā un gaida Gabrielu, lai gan iekšējā balss viņam saka, ka gaidīšana ir velta. Pa vidu gaidīšanai viņš novēro arī Merkūrijas iepriekšējo mitekli, kurā tagad saimnieko mednieki un kā izskatās- gaida ierodamies viņu.
Vienu dienu viņu uzmeklē melnasiņu burves Vana palīgs Nesbits un pierunā viņu doties pie Vanas, kur viņu jau gaida Gabriels. Izrādās burve viņu bija ievainotu savākusi un izdziedinājusi. Tagad viņiem visiem kopā ir jāizglābj Annalīsa no stindzinošā Merkurijas miega. Jo tikai tad Neitans ir ar mieru piebiedroties Vanas vadītajai pretošanās grupai un tikai tad šai grupai ir cerības piesaistīt visspēcīgāko melnasiņu burvi Markusu- Neitana tēvu. Un līdz ar to vairot savas iespējas uzvarēt cīņā pret Padomi.

Līdz finiša taisnei grāmata bija diezgan vienmuļa- pārāk rāmi risinājās notikumu un pārāk jau nu stipri autore spieda uz rasismu, nacismu un gejismu. Tā teikt- nedaudz slēpti moralizēja un filozofēja. Tā kā vēl vajadzēja atvēlēt vietu Neitana spurošanām un niķošanām, tad skaidrs, ka notikumi uz priekšu virzījās gausi.

Atzīšos, tajā brīdī bija doma, ka šādi šķetinot notikumus, man diezin vai gribēsies lasīt triloģijas pēdējo grāmatu. Bet! Laikam nojaušot manu nīgrumu, autore izdarīja gājienu ar zirdziņu un piespēlēja gan spraigāku notikumu, gan labus impulsus tālākiem notikumiem. Un vēl ”uzfrišināja” Neitanu ar papildus dusmām un labākām spējām tās dusmas izgāzt. Līdz ar to nešaubīgi pavēstot, ka tas rāmums ir tikai klusums pirms vētras.
Skaidrs, ka pēc šāda notikumu pavērsiena es palieku lasītājos. Un gaidu noslēdzošo daļu.

Grāmatas vērtējums: 7/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.