Ar šo grāmatu man ir īpašas attiecības. Un līdz ar to īpašas bija arī attiecības ar izdevniecību Helios.

Viss sākās pirms trim gadiem, kad nopirku šo grāmatu. Un izlasīju. Un vīlos (un rakstīju dusmīgas vēstules, un atprasīju naudu par grāmatu, un … visu tālāko var izlasīt šajā rakstā).

Tāpēc, liels bija prieks, ka izdevniecība šī gada sākumā laida klajā šo grāmatu vēlreiz. Bet jau ar citu tulkotāju un citu pieeju. Es gan grāmatnīcā sabijos un nenopirku, bet nolēmu pasūtīt Jūrmalas bibliotēkai. Sākotnēji manu lūgumu bibliotēka noraidīja, bet gala beigās tomēr nopirka. Sagaidīju savu rindu un izlasīju. Taisnības labad gan jāsaka, ka nepilnīgi pārlasīju- dažas nodaļas, kuras atcerējos un pāris nodaļas, kuras neuzrunāja gan šoreiz izlaidu.

Protams, salīdzināju arī tās vietas, kuras iepriekš biju saglabājis kā citātbildes. Un jāsaka- kā diena pret nakti. Pavisam cita grāmata! Var gan lasīt, gan saprast, gan ir izglītojoši, gan nav arī nekādu ”talantīgo paviānu”. Šādos brīžos ļoti labi var pamanīt cik svarīga persona grāmatas tapšanas procesā ir tulkotājs (paldies Aigai Veckalnei). Un redaktors. Un korektors. Un visi pārējie, kuri labi veic savu darbu.

Šobrīd esmu gatavs dot izdevniecībai Helios vēl vienu iespēju- atslēgšu savu boikotu un ķeršos iepazīt viņu veikumu. Kā nekā- kļūdas gadās visiem un ja tās izlabo, tad nav iemesla turēt ļaunu prātu.

Ja ir vēlme izlasīt labu un pamācošu grāmatu, kas ļaus paraudzīties uz dzīves guļošo daļu ar pavisam citu skatu, tad droši varu ieteikt šo grāmatu. Tikai viena piebilde- lasām jauno izdevumu.