varnu dzires

Nosaukums: Grāmata- Dziesma par ledu un uguni- Vārnu dzīres. Ceturtās grāmatas 2.daļa.
Autors: Džordžs R.R.Mārtins
Izdevniecība: Whitebook
Gads: 2014
LPP: 400

Par grāmatu-
Troņu spēlēs jauni notikumi- Džeimijs pamazām atsvešinās no Sersejas, kura cenšas savu vienīgo dēlu noturēt tikai sev. Sems turpina savu ceļojumu pie mestriem. Īkstītis atklāj savas kārtis Aleinai. Tie ir tikai daži no notikumiem un daži no varoņiem. Vēl liela daļa ir atvēlēta virvēm, zobeniem un Akmens Sirdij.

Saite uz izdevēja mājaslapu- grāmata Vārnu dzīres. 2.daļa.

Laikam lielos vilcienos varētu atkārtot to pašu, ko rakstīju par Vārnu dzīres pirmo grāmatu- lai arī notikumi un varoņi nešķiet tik tuvi un aizraujoši, kā pirmajās grāmatās, tāpat ir lielas problēmas atrauties no grāmatas. Jā, un pamazām iemīļo arī jaunus varoņus. Kaut vai to pašu Džeimiju- tā vien liekas, ka drīz viņam gaidāma nāve, jo parādās viņš bieži un diezgan pozitīvi pārmainījies. Un tas arī ir viens no grāmatas plusiem- viss plūst un viss mainās. Cilvēki, notikumi, plāni, ienaidnieki. Nav nekādu iespēju paredzēt notiku tālāko gaitu. Vienā mirklī draugi kļūst par ienaidniekiem, miroņi par slepkavām, plāni par nerealizētiem plāniem. Tagad sāku domāt, ka arī uz beigām Serseja kļūs laba. Protams, ja izdzīvos.

Un lai arī notikumi šajā daļā liekas tādi mierīgi, tāpat ir sava daļa ar līķiem, intrigām un diezgan negaidītiem pavērsieniem. Jūtu, ka šis relatīvais miers nākamajās grāmatās pāries tādā notikumu virpulī, ka miegam tiks nozagtas daudz stundas. Ja ne pat visa nakts.
Galu galā, jautājumu ir vairāk kā vienai grāmatai- kas notiek uz Mūra, kā aug pūķi, kas notiek ar Stārkiem, vilkiem, punduri,… Jā, tas Īkstīša paziņojums Sansai tikai mazliet pavēra skatu uz viņa plāniem. Prasās vēl. Protams, vēl jau paliek jautājums- un kurš… nē- kuri tiks nogalināti nākamajā grāmatā?
Bet par to spriedīsim kad iznāks nākamā grāmata, kuru es gaidīšu ar nepacietību.

Uz beigām iestarpināšu vienu mazu repliku par seriālu un grāmatas lasīšanu- ja kāds skatās seriālu un domā, ka var mierīgi ar to iztikt un nelasīt grāmatas, tad no savas puses varu tikai ieteikt- sākt lasīt. Tas, ka grāmatas ir ap tūkstoš lappusēm (ja kādam bail no apjomiem) ir štrunts- lasās ļoti ātri. Un seriāls, lai arī ļoti labs, tomēr netiek līdzi grāmatām. Laikam arī tāpēc esmu palicis pirmajā sezonā.

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.