Nosaukums: 1Q84. Otrā grāmata
Autors: Haruki Murakami
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2012
Lappuses: 399

Par grāmatu-
Triloģijas otrā grāmata, kurā Aomame un Tengo, turpina dzīvot pasaulē, kuru apspīd divi mēneši. Un pamazām aizvien noteiktāku vietu stāstā ieņem little people un reliģiskā sekta ar viņu noslēpumaino vadoni, kā arī daughter…


Jau pirmās daļas apskatā (1Q84.Pirmā grāmata) minēju, ka uzreiz ķēros klāt pie otrās grāmatas un līdz ar to manī ir nelielas šaubas, ka varu nokļūdīties un aprakstot otro grāmatu nedaudz ”iekāpšu” pirmajā. Bet tas laikam ir maznozīmīgi.
Abas grāmatas ir vienādi labas un otrā brīnišķīgi turpina pirmajā grāmatā iesāktos notikumus. Un notikumi tiek aplūkoti pēc tādas pašas piegrieztnes- katram no galvenajiem varoņiem pamīšus tiek veltīta viena nodaļa. Gan Tengo, kuram šajā grāmatā ne tikai jāiepazīstas ar Ušikavu, bet arī jāpārcieš pārmaiņas savā dzīvē, gan Aomamei, kura būs svarīgas izšķiršanās priekšā, pildot savu šīs grāmatas galveno misiju- nogalināt sektas vadoni.

Lasot grāmatu un pamazām virzoties tuvāk tās beigām, piezogas sajūta, ka nupat nupat viss tiks atrisināts un stāsts beigsies jau ar otro daļu. Nu, vismaz ar vienu no galvenajiem tēliem patiešām būs skaidrāka bilde, bet… bet stāsts turpinās un meistarīgi savītie notikumi turpina aizraut lasītāju. Un ne mirkli nav tā sajūta, ka stāsts vienkārši tiek vilkts garumā, lai tikai būtu trešā grāmata. 1Q84 trešajai grāmatai vienkārši bija jābūt!

”1Q84. Otrā grāmata” ir viena no tām retajām grāmatām, kad piespiedu sev lasīšanu atlikt. Atlikt, lai tik ātri neizlasītu līdz galam. Vienkārši negribējās to izlasīt uzreiz. Negribējās, lai varētu ilgāk uzkavēties, ilgāk izbaudīt un ilgāk mēģināt saprast.

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.