klavis

Nosaukums: 11 stāsti par vīriešiem.
Autors: Aivars Kļavis
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2014
LPP: 142

Par grāmatu-
Grāmatā ir 11 atsevišķi stāsti par vīriešiem. Par viņu domām, gaitām, problēmām un dzīves uztveri. Par to, kā viņiem klājas esot vīriešiem.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Aivars Kļavis- 11 stāsti par vīriešiem.

Ieraugot grāmatas nosaukumu un aprakstu jutu, ka sevī iesēdinu vienu ziņkārības velniņu, kurš šā vai tā mani neliks mierā, kamēr nebūšu šo grāmatu izlasījis. Kā nekā- man, kā vīrieša cilvēkam, vajadzētu apskatīties uz vīriešiem (un varbūt pie reizes arī uz sevi) no malas. Lai gan- šo mierīgi varētu teikt arī sieviešu cilvēks.

Šajos vienpadsmit stāstos ir attēlota vīriešu pasaule, kur var sastapt gan bagātniekus un bezpajumtniekus, gan vecus un jaunus, gan čaklus un degradējušos. Un katram ir savs stāsts par to, kāpēc viņš ir tāds un nav savādāks. Stāsts par to, ka viss viņa dzīvē varēja būt savādāk un arī viņš pats varēja būt savādāks. Vajadzēja tikai gribēt mainīties. Vai arī gribēt mainīties tagad. Tikai, kā tas dzīvē mēdz notikties- tagad tas var būt par vēlu. Vai arī, kā tas dzīvē mēdz notikties- nekad nav par vēlu.

Saturus un notikumus es neatstāstīšu, lai jums nemazinātu pirmlasīšanas prieku.

Daži stāsti man dikti patika, viens otrs bija mazāk interesants. Vienu es nepaņēmu. Katrs stāsts nāca ar savu daļu nopietnības, jautrības un morālīti. Katrs stāsts bija pietiekami reāls, lai tam noticētu. Lai pieņemtu ka tā bija. Vai vismaz tā varēja būt.

Lai arī dažbrīd man piezagās šaubas par vīriešu universiālību šajos stāstos, un gandrīz vai gribējās teikt, ka šim šveices armijas nazim n-to asmeņu vietā te ir atvāzti tikai divi- pudeles un sievietes atvērējs, tomēr, pēc satura aplūkošanas un stāstu pārcilāšanas atmiņā, sapratu, ka tik traki nav- tur ir vēl daži asmeņi.

Kopumā jāsaka, ka viss stāstu krājums bija interesants un atstāja ļoti labu pēcgaršu.

Grāmatas vērtējums: 9/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.