07.JPG

Oriģinālnosaukums: Kurtlar vadisi – Irak

Valsts: Turcija
Žanrs: Grāvējs
Lomās: Necati Sasmaz, Billy Zane, Ghassan Massoud
Režisors: Serdar Akar
Gads: 2006

Par filmu-

Pēc iebrukuma Irākā, amerikāņi demonstrē savu pārākumu visās jomā un pret visiem, arī saviem sabiedrotajiem turkiem. ASV karavīri nežēlīgi piekauj sievietes, nogalina mazus bērnus un vīriešus nogādā Abugraivas cietumā, kur par viņiem ņirgājas, no viņiem izņem orgānus, lai nosūtītu uz citām valstīm. Šo netaisnību vēlas mainīt trīs kaujinieki, kuri uzsāk cīņu pret amerikāņu patvaļu.

Filma, kas demonstrē pilnīgu amerikāņu noliegumu- vislielākais ļaunums uz Zemes ir neviens cits kā amerikānis. Tāpēc tas ir šaujams, spļaujams un sliktā filmā atrādams. Jā, filma patiešām ir slikta un ne jau par to, ka tajā noliedz amerikāņus. Aktieru darbs ir neizprotami un samāksloti pārtēlots, brīžam liekas, ka tie pat nav profesionāli aktieri.

Cīņas, šaušanas, dialogi ir liekami turpat, kur aktieru meistarība. Arī mēģinājumā attēlot ASV karavīru ļaunos darbus ir ļoti smagi pārcentušies- būdīgi veči ar izbalinātām matu šķipsnām, ar ķēdēm un tamlīdzīgiem atribūtiem atsauc atmiņā kādu deviņdesmito gadu sākuma filmu. Arī vizuāli tie ‘’amerikāņi’’ vairāk atgādināja tuvo austrumu platuma valstu pārstāvjus.

Es saprotu, ka kādam bija jāuztaisa kārtīgs propagandas gabals, lai atspēkotu amerikāņu kino rādītos Amerikas varoņdarbus, bet ne jau šādā līmenī. Skaidrs, ka ir jāparāda viņu ļaunie darbi gan šaujot nevainīgus civiliedzīvotājus, gan smejoties par ieslodzītajiem Abugraivas cietumā. Jā, to visu vajag rādīt, bet tas, kas ir redzams šajā kinolentē ir drīzāk saucams par absolūti neizdevušos kadru kopsalikumu.

Varbūt kāds ieminēsies, ka es neko nesaprotu no austrumu kino kultūras, un tur viss attēlotais ir ieturēts labākajās austrumkino tradīcijās, tad es viņam piekritīšu, lai tā būtu. Tikai es nevienam neieteiktu tik veltīgi izniekot savas dzīves 122minūtes.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

/Spiest uz bildēm, lai redzētu lielākas./

16.JPG 27.JPG 36.JPG 47.JPG 56.JPG 62.JPG