Oriģinālnosaukums: The Company men
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma
Lomās: Ben Affleck, Tommy Lee Jones, Chris Cooper, Maria Bello, Kevin Costner
Režisors: John Wells
Gads: 2010

Par filmu-
Bobijs Volkers ir jauns, labi pelnošā amatā, dzīvo lielā mājā, apmeklē golfa klubu un brauc ar dārgu sporta automašīnu. Kā pērkons no skaidrām debesīm nāk ziņa, ka kompānijai ir jāsamazina štati un viņš ir sarakstā…


Filmu taisīšana ir tāds pats bizness, kā visi pārējie un arī tā cenšas sekot līdzi modei un pasniegt cilvēkiem to, kas šobrīd ir pieprasītāks. Protams, labs grāvējs vai citplanētiešu filmas aizies jebkurā laikā, bet bezdarbnieku nedienas diez vai labi aizies treknajos gados.

Filmas ”Veču kompānija” pamatā ir trīs stāsti par trim kungiem, kuri būdami lielas kompānijas vadošajos amatos ir spiesti salikt savu darbagaldu saturu kartona kastēs un doties uz izeju.

Iepriekšējais augstais amats un nevainojamais cv negarantē, ka citas kompānijas tevi gaidīs ar atplestām rokām. Krīze kā nekā. Un ja vēl ambīcijas uz lielmiljonu algu nav norimušas, tad sākumā ir vēl grūtāk.

Stāsts ir pasniegts diezgan mīlīgi- tev ir jāspēj pārvērtēt savas prioritātes, jāpaļaujas uz ģimeni, jo vecie draugi ne vienmēr grūtā brīdī pastieps roku (biznesā draugu nav), jāpieņem arī ne tas apmaksātākais darbs utt. Galvenais nepadoties, bet ne visiem tas ir pa spēkam.

Veči šajā kompānijā ir nolasīti diezgan atpazīstami, bet visvairāk acīs iekrita Kriss Kūpers un Kevins Kostners. Pēdējam tika maza loma (pat ļoti maza), bet atstāja diezgan labu iespaidu ar savu burkšķoši nicinošo attieksmi. Pārējie galvenie un mazāk galvenie tēli bija brīžam labi, brīžam ne pārāk. Un varbūt nevajadzēja tik lielu uzsvaru likt uz Bena Afleksa varoni, jo apkārt bija lietas un notikumi, kas varēja būt interesantāki.

Laikam ejošākās lietas tiks izmantotas filmās vienmēr- vienmēr aizņemtajam tēvam tomēr izdodas uzspēlēt ar dēlu basketbolu, lielkompāniju atlaidējai beigās pielec, ka atlaist cilvēkus ir slikti, un kompāniju augšējie plaukti domā tikai par sevi, nevis tur strādājošiem. Kā teikt- nav ļaunuma bez labuma un tie ļaunākie ir egoistiski noskaņotie buržuji, kas neļauj darba cilvēkiem mierīgi deldēt ofisa beņķus.

Visumā labs skatāmais, kuru var skatīties gan dēļ aktieru sastāva, gan šobrīd esošās krīzes, jo treknajos gados (ja tādi vēl būs) uz šādām filmām negribēsies atskatīties.

Filmas vērtējums: 6/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.