Oriģinālnosaukums: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Valsts: ASV/ Lielbritānija
Žanrs: Drāma
Režisors: Martin McDonagh
Lomās: Frances McDormand, Caleb Landry Jones, Sam Rockwell, Woody Harrelson, Lucas Hedges
Gads: 2017

Par filmu-
Mildreda Heisa jau vairākus mēnešus gaida kādus jaunumus no policijas par viņas nogalinātās meitas lietu, bet policija klusē. Mildreda nospriež, ka policija pavirši pilda savus pienākumus un nolemj rīkoties- viņa izīrē trīs reklāmas laukumus nomaļa ceļa malā un izvieto tur policijas priekšniekam Viljamam Viloubijam adresētu jautājumu.

Atkal jāsāk ar godalgu uzskaitījumu- četri Zelta Globusi (sešas nominācijas) un īsā laikā savāktas labas kritiķu un skatītāju atsauksmes. IMDb Top Rated Movies tuvu pie pirmā simtnieka. Skaidrs- filma, kas jānoskatās.

Mildreda ir skarbas dabas un nav apveltīta ar īpašu žēlumu pret kādu. Tajā skaitā arī pret smagi slimo policijas šefu Viloubiju. Jo Mildreda domā, ka viņš nevada savu policistu darb pietiekami labi, tāpēc arī viņas meitas slepkava līdz šim nav atrasts. Mildreda nolemj rīkoties- viņa noīrē trīs reklāmas laukumus nomaļa ceļa malā un izvieto tur policijas priekšniekam diskreditējošu jautājumu.
Šis notikums liek uzbangot pilsētiņas iedzīvotāju attieksmei pret Mildredu- viņa saņem draudus un nicinājumu gan no iedzīvotājiem, gan Viloubija padotajiem. Bet viņa ir cieši nolēmusi palikt pie sava un nepadoties pārspēka priekšā.

Ja pavisam īsi un neko nepasakoši- neparasti spēcīgs stāsts ar izcilu aktierspēli. Ja garāk, tad sajūsma ir it visā- valoda; man-viss-pofig attieksme gandrīz jebkurā jautājumā; operatora darbs; galveno un mazāk galveno lomu atveidotāju veikums; stāsts, kas aizkustina un reizē arī smīdina. Tad vēl tā plašā un dzīvā emociju gamma ar atzīšanos, piedošanu, naidu, smiekliem, rupjībām, vilšanos …. filma burtiski ir pārsātināta ar visu to, ar kuru var remdināt kinoapetītes izsalkumu pēc laba kino.

Skatos uz Sema Rokvela vai Vudija Harlsona veikumu un nevaru saprast kā tik labi var sevi parādīt. Fransisa Makdormanda šeit vispār ir ārpus vērtējuma- te vienkārši nav iespējams nelīdzpārdzīvot visiem viņas gājieniem.

”Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā” ievelk un ilgi nelaiž vaļā. Manuprāt, filmai var dot visas iespējamās balvas un tad vēl būs par īsu.

Filmas vērtējums: 10/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.