Oriģinālnosaukums: Point Blank
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs
Režisors: Joe Lynch
Lomās: Anthony Mackie, Frank Grillo, Marcia Gay Harden, Christian Cooke, Teyonah Parris
Gads: 2019

Par filmu-
Slimnīcā tiek nogādāts pacients, kuru notriekusi mašīna. Ārsta palīgs Pauls veicot apgaitu tiek ierauts notikumu virpulī pret savu gribu- viņam šis pacients ir jānogādā brīvībā pirms policija viņu nogādā cietumā. Citādi viņa sieva, kurai tūlīt ir jādzemdē, mirs. Pauls ir gatavs darīt visu ko, lai tikai atgrieztu savu sievu, bet policijai ar notriekto pacientu ir īpaši rēķini kārtojami.

Lai arī filma ir 2010.gad Francijas kinofilmas uzlējums, tomēr nolēmu par labu uzlējumam, ne oriģinālam. Un ne mirkli nevaru nožēlot savu izvēli- ļoti labi paņēma jau no paša sākuma un draivs bija teju vai visu filmu. Pārliecinoši un ļoti skatāmi.

Pauls ir topošais dakteris un viņa maiņas laikā slimnīcā ieved pacientu, kuru notriekusi mašīna. Vēlāk viņam atklājas arī šautas brūces. Bet tas vairs nav tik būtiski, jo Paula sieva tiek nolaupīta un tagad viņam ir jādara viss, ko teiks laupītāji. Pirmais darbs ir dabūt šo pacientu ārā no slimnīcas. Pēc tam… pēc tam notikumi vairs nav kontrolējami un Paulam ar pacientu ir jādara viss, lai izdzīvotu un viņš varētu satikt sievu.

Tas pats stāsts, tik cits izpildījums. Apmēram šādi var raksturot filmu. Un te nav runa tikai par salīdzināšanu ar nosacīto franču oriģinālu- doma (nepareizā vietā, nepareizā laikā) un izpildījums (darīt visu, lai tik glābtu (pieaugošo) ģimeni) jau vairākkārt redzēti. Šoreiz gan par labu nospēlēja filmas veidotāja spēja šo visu sen atpakaļ redzēto ietērpt tīri glītā ātrumā, kas ar muzikālo pavadījumu aizgāja uz urrā.

Ļoti labi izklaidēja un tik pāris vietās acīs lēca neizdarības un reālā fantastika. Bet tas viss bija salīdzinoši sīkums- filma bija azartiska un ļoti skatāma. Lai arī ļoti paredzama, tā spēja labi izklaidēt un noturēt pie ekrāna. Nekāda garlaicība vai nepatika pret notiekošo. Aktieri ļoti labi sevi parādīja- gan vadošo lomu spēlētāji, gan mazāk vadošu. Iesaku visiem asa žanra piekritējiem.

Filmas vērtējums: 8/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.