0.JPG

Oriģinālnosaukums: Aliens vs Predator: Requiem
Valsts: ASV
Žanrs: Spriedzes/Šausmas/Zinātniskā fantastika
Lomās: Steven Pasquale, Reiko Aylesworth, John Ortiz
Režisors: Colin Strause, Greg Strause
Gads: 2007

Par filmu-

Jau pilnvērtīgāks slepkava- plēsoņas un svešā krustojums uzbrūk plēsoņu kosmosa kuģim un tas zaudējot vadību nokrīt uz Zemes, mežainā apvidū netālu no kādas pilsētas. Palīgā savējiem dodas cits plēsoņa, kurš nonāk uz Zemes tajā mirklī, kad svešie jau pilnā sparā veic savus postošos darbus pret pilsētas iedzīvotājiem.

Pēc noskatīšanās grūti atrast kaut vienu sakarīgu attaisnojumu šīs filmas uzņemšanai. Varbūt vienīgi- nebija ko darīt un īsinot laiku šo to safilmējām.

Šaubas, par nepieciešamību turpināt skatīšanos, piezogas jau filmas pirmajos metros, vēlāk šīs šaubas jau kļūst par izturības pārbaudi.
Sākums filmai ir ierasts- sanāk neliela ķēpa ar mēģenēs ievietotajiem svešo uz-mutes-lēcēju eksemplāriem, kas tikuši brīvībā meklē savas ‘’ligzdiņas’’. Tikšanās vieta ar nav mainīta- mūsu pašu planēta, tikai tuvāk urbānai videi, kas uzreiz arī sola lielāku asins daudzumu.

Asinis, šausmas un diezgan liela deva pretīguma piegarša tiešām netrūkst, izskatās, ka uz to arī tika likts lielākais uzsvars- padarīt pazīstamu vidi (pilsētu), kā iespējamo šausmu ieleju, kur visi tavi sapņi sabrūk vienā naktī. Visi ar šausmām domājam, kas tik nu būs ja tā būs. Un režisoru nodoms laikam bija, ka šādas domas domājot, neviens neiedomāsies, ka tiek pasniegts pilnīgi nebaudāms skatāmgabals. Ar ”pilnīgi nebaudāms” nav domāts lopkautuves efekts, bet gan sižeta domu gājiena absolūts trūkums. Kaut vai murgainu domu gājiens.

Bet filma domu šoreiz nepiedāvā- var redzēt, ka abi galvenie varoņi (modificēts svešais un plēsoņa) spēlē ‘’salkas’’, kur pa vidu pieķer arī kādu šīs planētas iedzīvotāju, ko noslaktē vai izmanto kā dzemdi. Tas arī viss.

Diezgan neveikli izskatījās cenšanās iepīt filmā kādu kadru no iepriekšējām daļām (ādas novilkšana), kā teikt- neliela sentimenta vārdā, bet tas galīgi nelīmējās iekšā kopējā ainā. Droši norakstām kā nepārliecinošs mēģinājums sasaistīt šo filmu ar iepriekšējiem veikumiem.

Nobeigumā, nepameta sajūta, ka tas tiek darīts tīšām- pilnībā degradēt abu kosmisko iemītnieku imidžu, lai varētu sākt uzņemt mazbudžeta seriālu (varētu pat šo filmu ielikt pirmās sērijas vietā) ar viņiem galvenajās lomās. Vai arī atbrīvot vietu jauniem mošķiem un jaunām leitnantēm Riplijām vai majoriem Datčiem.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG