Oriģinālnosaukums: Le Mac
Valsts: Francija
Žanrs: Komēdija
Lomās: José Garcia, Gilbert Melki, Carmen Maura, Arsène Mosca, Jo Prestia
Režisors: Pascal Bourdiaux
Gads: 2010

Par filmu-
Šapels ir parasts kantora klerks, kuram, pateicoties savai līdzībai ar noziedzīgās pasaules pārstāvi Eisu, policija ”palūdz” izdarīt pakalpojumu- kādu laiku aizvietot Eisu, kamēr tas ir pazudis. Vai parasts kantora darbinieks var iejusties izspiedēja, reketiera un sutenera ādā?

Droši vien lielais vairums, izlasot filmas aprakstu, ne pārāk lielā labpatikā rauks degunus- tas taču jau n-tās reizes redzēts! Un taisnība viņiem būs. Tikai degunus raukt nevajag- filma ir jautra izklaide neskatoties uz nodrāzto sižetu un paredzamo filmas gaitu. Nevajag ne iespringt par sarežģītiem režisora vēstījumiem, ne mēģināt saprast kas ar ko tas par ko bija domāts. Viss ir tīrs un skaidrs kā bērna asara.

Laikam jau režisors savā pirmajā filmā negribēja mocīt skatītāju un ņēma kādu jautru un gatavu šablonu. Atliek vēl tikai piemeklēt kolorītu galvenās lomas (laikam jāsaka- lomu?) atveidotāju un lieta darīta.

Un galvenā filmas persona tiešām bija uz goda- neesmu redzējis (vismaz nevaru atcerēties) kādu filmu ar viņa līdzdalību, bet nešaubos par viņa divām ”Cēzara” nominācijām (starp citu- arī komēdijas). Ja vajag, tad būs rupeklis, ja vajag, tad muļķīga smaida īpašnieks. Jautrs un smieklīgs tips. Filmas lielākā un labākā rozīnīte (neskaitot smukās franču tantes).

Varbūt pie vainas mana īpašā mīlestība uz franču filmām, bet man patika kā no kantora žurkas iztaisīja kārtīgu suteneru. Mīļi iekaustīja, mīļi notetovēja un mīļi izknieba pupā caurumu priekš specpīrsinga. Galarezultātā sanāk mīļš suteners, kuram nākas lavierēt starp diviem policistiem, diviem saviem, ne īpaši apķērīgiem, pakalpiņiem un ne pārāk miermīlīgu bosu ar linčotāja tieksmēm.

Noteikti ievērības cienīgs ir arī filmas skaņu celiņš- senākas un ne tik senas melodijas, kas perfekti pasvītro filmas notikumus. Skaties un dziedi līdz.

Ja vēlaties jauku atpūtu un nelielu devas humora, tad filma ”Suteners” būs pašā laikā. Vienalga- vienatnē, divatā, kompānijā vai ar iemīļoto dzērienu vai bez tā.

[xrr rating=8/10 imageset=tiny_star label=”Filmas vērtējums:”]

Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.