0.JPG

Oriģinālnosaukums: The Ghost and the Darkness
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Spriedzes/Piedzīvojumu
Lomās: Michael Douglas, Val Kilmer, Tom Wilkinson
Režisors: Stephen Hopkins
Gads: 1996

Par filmu-

1886.gadā angļi būvējot Āfrikā dzelzceļu saskārās ar mīklainām un nāvējošām briesmām- divas lauvas- cilvēkēdāji deviņu mēnešu laikā nogalināja un apēda vairāk kā 130 cilvēkus. Vairāk kā tūkstoti strādnieku turēja nepārtrauktās nāves bailēs par savu dzīvību.

Armijas inženieris un plēsīgo zvēru mednieks nolemj pielikt punktu šai četrkājaino cilvēkēdāju patvaļai un dodas medībās. Tikai kurš ir mednieks un kurš ir medījums?

Filma balstīta uz patiesiem notikumiem.

Grūti spriest cik patiesi notikumi tika attēloti filmā, bet lauvas bija uztaisītas par kārtīgiem maniakiem- kārtīgs slepkavniecisks duets, kas plānus kaļ skatoties no esošās situācijas. Tā teikt- visu izdomā un izplāno uz vietas. Tas vairāk atgādināja kādu afrikāņu misticisma paraugstundu. Bet ko nu par to- vai tā īstenība vai mazāka īstenība, lai spriež vēsturnieki.

Jauns, daudzsološs armijas inženieris tiek nosūtīts uz Āfriku, lai palīdzētu strādniekiem pār upi uzsliet dzelzceļa tiltu. Viss iet labi līdz tam brīdim, kad lauvas-cilvēkēdāji nolemj ņemt dalību šajā būvniecībā- tās sāk terorizēt visus celtniekus, ik pa brīdim kādu nogalinot. Nelīdz ne slazdi, ne sargi- lauvas ar apbrīnojamu izmanību tiek klāt nolūkotajam upurim un paveic savu asinskāro darbu. Tāpēc tās tiek nosauktas par Spoku un Tumsu.

Palīgā celtniekiem dodas izslavēts plēsīgo zvēru mednieks, kurš kopā ar armijas inženieri dodas cīņā pret cilvēkēdājiem lauvām. Tikai žēl, ka cīņa izpalika. Bija atsevišķas kaujas, kauju mēģinājumi, bet kārtīgas cīņas nebija.

Lai arī sižets, spriežot pēc aprakstītā, varētu būt diezgan spraigs, tā tomēr ne tuvu nav- filmā pārāk daudz uzmanības tiek veltīta stāstam par lauvām un cilvēkam šajā stāstā ir atvēlēta tikai otrā nodaļa, kad parādās mednieks (M.Duglas). Tad arī it kā varētu sākt gaidīt kādu nedaudz straujāku notikumu, bet nekā- notikumi turpināja virzīties pašplūsmā. Pa visu filmu tikai vienas medības un tās pašas ne pārāk aizraujošas (maigi sakot). It kā abi galvenie lomas tēlotāji ir gana pārbaudīti labās filmās, bet šoreiz abi laikam bija sarunājuši piehalturēt un pārāk neiespringt.

Rezultātā sižets neiespringa, aktieri neiespringa un arī skatītājiem emocijas izpalika. Vidējā plaukta skatāmgabals ar ļoti nelielu iespēju tikt caurskatītam vēl kādreiz.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG