Oriģinālnosaukums: Bright.
Valsts: ASV
Žanrs: Grāvējs/ Fantāzija
Režisors: David Ayer
Lomās: Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace, Edgar Ramírez, Alex Meraz
Gads: 2017

Par filmu-
Tālā nākotnē pasauli kopā ar cilvēkiem apdzīvo elfi, orki un vēl visādi radījumi. Ar laiku elfi uzkundzējušies un ir augstākos amatos un dzīvo bagātākos rajonos. Cilvēki ir spiesti strādāt vienkāršus darbus, bet orkiem ticis visu nicinājums un netīrākie darbi.
Pirmo reizi policijas rindās iestājies orks Niks Džakobijs- lai arī vairumam cilvēku tas nepatīk, politiķi uzskata, ka tas kalpos kā labs piemērs rasu sadraudzībai.
Kādu dienu Niks ar savu pārinieku Derilu Vardu saņem izsaukumu ierasties kādā aizdomīgā objektā- tur viņi sastop izbiedētu elfu un maģijas pēdas. Atklājas, ka elfa meitene ir nozagusi burvju nūjiņu, kuru nežēlīgā nūjiņas saimniece vēlas atgūt. Tāpat šo nūjiņu savā īpašumā vēlas iegūt ielu banda, elfi no federālā dienesta, korumpētie Nika un Derila kolēģi un orki. Mūkot teju no visas pilsētas, viņiem jānosargā burvju nūjiņa, lai tā nenonāk nepareizajās rokās.

Parasti man ar tām pasaku un supervaroņu filmām saista sliktas atmiņas- visu laiku liekas, ka sižets ir tik tups, varoņi tik pārspīlēti vai samocīti. Ja vēl politkorekts fons tam visam. Īsāk sakot- parasti šādām filmām cenšos iet ar līkumu. Šoreiz nospriedu, ka Gredzenu pavēlnieka un Nāvējošā ieroča sajaukumā varētu rasties ja ne interesants, tad vismaz izklaidējošs gabals. Ha, te tev nu bija!

Derils nav sajūsmā par savu pārinieku orku Niku, bet viņam nav izvēles- priekšniecība tā ir lēmusi un tā tam jāpaliek. Viņi patrulē pa ielām, ķer noziedzniekus un dzenā orku bandas. Vienreiz viņus izsaukums aizved nomaļā piepilsētas vietā, kur viņi redz nepārprotamas maģijas pēdas. Izsaukuši papildspēkus viņi sastopas ar jaunām problēmām- visi vēlas iegūt savā īpašumā burvju nūjiņu. Jo tā spēj izpildīt jebkuru vēlēšanos. Tā kā visi grib novākt Derilu un Niku, tad viņiem ir jāizdomā kā izdzīvot un nosargāt burvju nūjiņu.

No sākuma bija tīri cerīgi- notikumi uz ekrāna pamazām iešūpojas un tiek solīts diezgan spraigs turpinājums. Kā nekā iespēju izvērsties te ir teju bez robežām- labi kauties protoši elfi, cilvēks ar humoru, spēcīgi orki, burvju nūjiņa… bet…. bet tad nāk apskaidrība- tas viss iet kaut kādā rektālismā. Kaut kādas nesaprotamas sarunas, pustraka elfiete, pajocīgi federāļi, orki… tā arī īsti nevar saprast vai viņi ar humoru mērķē pa tagadējo situāciju vai arī nopietni aplūko fantāzijas jautājumu. Lai vai kā- kārtējo reizi viņi ieslēguši savas fantāzijas zemāko iespējamo līmeni- ja vēl varētu pieciest elfus, rūķus, orkus un cilvēkus, tad tā apnicīgā un mūžsenā rasu segregācija gan ir pamatīgi apnikusi iekš kino. Ka tik kāds kādu pakļauj un pazemo, ka tik citādo nosaukt par citādo un neglīto par zemāko.
Ja tā būtu lielākā bēda, tad es zobus sakodis būtu piecietis. Bet tas beigu cēliens… tas beigu cēliens bija izcili nekāds. Vēl tik piebildīšu, ka beigu cēliens sākās ne tik tuvu pie beigām.

Filmas vērtējums: 2/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.

0