Oriģinālnosaukums: Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Krimināla
Lomās: Nicolas Cage, Val Kilmer, Eva Mendes, Jennifer Coolidge, Fairuza Balk
Režisors: Werner Herzog
Gads: 2009

Par filmu-

Policists Terens Makdonags, kurš ir kārtīgi sasmērējies ar narkotikām, azartspēlēm, zādzībām, izmeklē kādas ģimenes slepkavību. Izmeklēšana ir smaga- sāpes mugurā, atrašanās nepārtrauktā narkotiku pālī, naudas grūtības, sasiešanās ar gangsteriem…

Pateicoties šai filmai, vācu režisors Verners Hercogs tika nominēts šā gada Venēcijas kinofestivālā, kā labākais režisors. Jāpiebilst, ka labākā režisora balvu gan viņš nedabūja- tā aizceļoja pie irāņu režisores (un fotogrāfes) Shirin Neshat. Nezinu kāds ir irānietes veidojums, bet ”Sliktais leitnants” noteikti ir sanācis balvas cienīgs- sākot jau ar filmas ”esmu mazliet salietojies” atmosfēru, līdz Keidža skumjā suņa ačtelēm.

Par Keidžu derētu piebilst, ka viņam šī loma ir sanākusi spīdoša (bija viņam tāds nekāds periods)- narkotiku salietojies un mūžam mainīgā garastāvoklī esošais sliktais leitnants spēj gan izsaukt žēlumu, gan arī uzjautrināt (gan iguāna, gan, protams, perfektais kadrs ar dejojošām dvēselēm). Sākums sliktumam tāds vienkāršs- sāk ar muguras sāpēm un pretsāpju līdzekļiem un tālāk jau aiziet, kas stiprāks. Arī kārtējās devas medīšana diezgan spilgti sanākusi- upuri tiek sameklēti, policista žetons un tālāk jau pēc vajadzības- vai izsist azartspēlēm labumu, vai labumu no meitenēm, vai vienkārši papildināt savu ”pretsāpju līdzekļu” klāstu.

Nedaudz neierasti bija kadri ar jau pieminēto iguānu- tāds narkotiku skurbuma radīta vīzija ar ļoti labi pieskaņotu mūziku. Pēdējā šajā filmā bija uz goda- mūzika skanēja bieži un tā likās ļoti piemērota konkrētam kadram.

Izbrīnīja sliktā leitnanta kolēģis Vels Kilmers- gan vizuālais viņam ir sačākstējis, gan pašā filmā savu nelielo lomu nospēlēja tā nekā.

Filma ir ar savdabīgu humoru un pārdomu vērtu sižetu, kas pēc noskatīšanās ļauj organismā nosēsties pēcgaršai ar neatbildētu jautājumu- bija vai nebija tas leitnants slikts?

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.