Oriģinālnosaukums: The Post
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/ Trilleris
Režisors: Stīvens Spīlbergs
Lomās: Meryl Streep, Tom Hanks, Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Bruce Greenwood
Gads: 2017

Par filmu-
1971.gadā laikraksta “The Washington Post” rīcībā nonāk slepeni dokumenti, kas ietver informāciju par vairāk kā trīsdesmit gadu ilgu posmu- gan par Vjetnamas karu, gan prezidentiem, gan vēlēšanām un melošanu sabiedrībai.
“The Washington Post” īpašniecei ir jāizlemj vai izsaukt pret sevi prezidenta dusmas un varbūt pat apsūdzību valsts nodevībā, kā arī saraut saites ar saviem augstu stāvošiem draugiem, kuri nu tiks ierauti skandālā, vai arī cīnīties par preses brīvību.

Ja arī pats stāsts man neizsauca lielu vēlēšanos to izzināt, tad abi galvenās lomas tēlotāji un režisors gan. Jo nebija šaubu, ka šāds trio spēs aizraut arī ar pliku neko.

“The Washington Post” īpašniece Ketrina Greiema (Merila Strīpa) cenšas noturēt savu avīzi virs ūdens. Pēc vīra, kurš iepriekš vadīja avīzi, nāves viņai ir jauni pienākumi ar kuriem viņai ne pārāk veicas. Viņas izvēli vairākos jautājumos lielā mērā veicina padomnieki, juristi, banķieri un akcionāri. Viņa augstu vērtē avīzes galvenā redaktora Bena Bredlija (Toms Henks) veikumu un uzticas viņa profesionalitātei.
Avīzes konkurenti “The New York Times” publicējuši šokējošus slepenus Pentagona dokumentus, kas parāda valdošo politiķu melošanu sabiedrībai. Kamēr pie saviem dokumentiem tiek “The Washington Post”, tikmēr Times jau ir saņēmuši tiesas pavēsti pārtraukt šo dokumentu publicēšanu. Tagad The Post redakcijai un īpašniecei ir jāizlemj vai nostāties ietekmīgo draugu un politiķu pusē vai arī kalpot sabiedrības interesēm.

Es saprotu- divas Oskara nominācijas (labākā filma un labākā sieviešu loma) tāpat vien nedod, bet…bet šoreiz gribētu teikt, ka filma nevelk līdz Oskariem. Vispār tā nevelk. Jā, stāsts ir iz vēstures un atmosfēra diezgan pieklājīga, bet nekas tāds tur nav- ne aktieri ko rādīja, ne sižets aizrāva, ne notikumi tika pasniegti ar to spriedzi, kurai it kā vajadzēja būt. Pīpēšana te neglāba.

Lai man piedod gan aktrise, gan aktrises talanta cienītāji, bet šajā filmā Merila Strīpa bija vāja. Ne tik daudz tēlošanā, kā viņas tēla plakanumā. Sākumā viņa likās tik pārspīlēti sasaistīta un samocīta (tas gan vēlāk kļuva saprotams kādēļ), bet beigās tas patoss bija pārspēlēts. Par Henka tēlojumu varētu teikt līdzīgi- tēls neinteresants un pārāk sauss. Uzslavēt laikam gan varu tik dekorācijas un tā laika noskaņas.

Ja patīk filmas no vēstures apcirkņiem un vēl par kādiem svarīgiem notikumiem, tad savs prieks te tiks. Tik jārēķinās, ka to pabojās vēlme pārspīlēt vienu vai otru notikumu un neizpratne par filmas vilkšanu ar liekiem kadriem (nevaru saprast kāda nozīme bija tiesu nama kopētājai- saruna ar vienkāršo tautu?).

Filmas vērtējums: 5/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.